Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię – jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić kilka warunków: robić codziennie setki brzuszków, czytać więcej książek, biegać ubrany w worek na śmieci, żeby zgubić ostatnie zbędne kilogramy, ćwiczyć bycie miłym i dwa razy dziennie łykać kolorowe pastylki. (Fakt, że Pat spędził kilka lat w zakładzie dla psychicznie chorych nie jest chyba wielkim zaskoczeniem). Niestety nic nie układa się tak, jak powinno. Nikt nie chce rozmawiać z nim o Nikki, jego ukochane Orły przegrywają kolejne mecze, a ojciec twierdzi, że Pat przyniósł pecha drużynie. Na domiar złego za Patem łazi piękna, choć równie stuknięta jak on Tiffany, prześladuje go Kenny G, a nowy terapeuta sugeruje zdradę jako formę terapii! Pat nie przestaje jednak myśleć pozytywnie. Czy to wystarczy, by osiągnął swój cel? Na podstawie powieści Poradnik pozytywnego myślenia powstał scenariusz do filmu pod tym samym tytułem. Główne role zagrali Bradley Cooper (Pat) oraz Jennifer Lawrence (Tiffany). Partnerują im Robert De Niro (ojciec Pata) i Jacki Weaver (matka głównego bohatera). Wszyscy otrzymali za te role nominacje do Oscara, a sam film zebrał ich aż 8. Jennifer Lawrence została uhonorowana Złotym Globem i Oscarem.
Strony
poniedziałek, 11 marca 2013
"Poradnik pozytywnego myślenia" - Matthew Quick
10 komentarzy:
To dużymi literami: KAŻDY KOMENTARZ ZAWIERAJĄCY LINK - WYLATUJE- WIELOKROTNIE PROSIŁAM, NIE ODNOSIŁO SKUTKU, TERAZ Z AUTOMATU I BEZ CZYTANIA.
A teraz grzecznie i klasycznie ; ) bo bardzo Was przecież lubię : )
Witaj Gościu, cieszy mnie Twoja wizyta, cieszę się, że chcesz pozostawić ślad po tym, że przeczytałeś to miałam do powiedzenia.
Proszę :) komentuj, ale pamiętaj :)
Każdy głos w dyskusji jest dla mnie ważny. Każdy komentarz jest czytany, na komentarz każdego czytelnika staram się odpowiedzieć.
Jeśli chcesz coś powiedzieć, zwrócić uwagę, a komentarz pod danym postem będzie niewłaściwy - z boku podałam adres mejlowy
Nie spamuj, nie jestem nastolatką, więc nie pisz "Super, zapraszam do mnie". To właśnie jest spam, takie komentarze usuwam. Napisz coś merytorycznego, a na pewno zaciekawisz mnie i odwiedzę Twoją stronę.
Chcesz mnie obrazić? Wyzwać? Wyśmiać moje poglądy, czy mnie, jako mnie? Daruj sobie! Jesli szydzisz, lub obrażasz moich czytelników, lub po prostu naruszasz netetykietę, komentarz również wyleci.
Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę. Słyszałam już o niej wiele wcześniej, Twoja recenzja jeszcze tylko mnie zachęciła :-)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
bardzo mnie to cieszy :) szkoda by było gdyby dobra książka przeszła niezauważona :D
UsuńKasiek, po przeczytaniu książki nabrałam takiej ochoty na film, że obejrzałam go chyba już następnego dnia, ale niestety, mnie osobiście do gustu nie przepadł i chyba nawet trochę żałuję, że nie zostawiłam sobie w głowie mojego własnego obrazu Pata :)
OdpowiedzUsuńMówisz? to się zastanowię, bo faktycznie na razie mam dobre wspomnienia i pozytywny obraz bohatera, nie chciałabym go zburzyć
UsuńA mnie póki co książka ani film nie interesują, więc się wstrzymuję z lekturą.
OdpowiedzUsuńprzydałby mi się taki poradnik, dzisiaj szczególnie :)
OdpowiedzUsuńCiekawi mnie ten tytuł. Jak tylko pojawi się okazja, na pewno po niego sięgnę! :)
OdpowiedzUsuńFilm bardzo mi się podobał, ale do książki mnie jakoś nie ciągnie.
OdpowiedzUsuńFilm jest beznadziejny.
OdpowiedzUsuńPoza początkiem, to flaki które się niemiłosiernie ciągną.
Tak naprawdę nie ma tu żadnej głębszej analizy choroby, na które cierpią główni bohaterowie filmu.
To cienki romansik z wplecionymi zajawkami dotyczącymi 'dwubiegunówki' Pata i fiksacji Tiffany.
Lawrence natomiast dostała Oscara z (_!_).
Jak to niemal zawsze bywa - pewnie książka lepsza.
czyli spłycili jak się tylko da. Szkoda.
Usuń