piątek, 27 maja 2016

Spokojna niedziela na Targach

Niedziela była ostatnim dniem targowym. Na ten dzień zaplanowałam tylko dwa spotkania. Mogłam tylko spacerować, gadać i oglądać. Nie miałam tony książek do dźwigania. Było mi smutno, bo niestety Asieńka o 16 miała powrotny pociąg do domu. Z każdą godziną zbliżał się oficjalny koniec Targów, trzeba było się żegnać i znowu wrócić do ubogiej korespondencji online.
Niedziela powitała mnie gigantyczną kolejką u Papcia Chmiela na stoisku Prószyńskiego, tam spotkałam Matkę Książkowych Blogów Agnieszkę T, wraz z panem Sławomirem z portalu granice, którego widziałam już w Krakowie. Powyśmiewali się z mojej Galicji,  za chwilę dołączył stojący u Papcia - Gargamel, a ja uciekłam, bo bałam się, że gdy zobaczy mój dekolt leciwy Papcio Chmiel, dostanie zawału, a ja zostanę zlinczowana przez tłum czekający w kolejce.

Pomimo spokojniejszego dnia, wizyta, byłego prezydenta sprawiła, że w jednym miejscu utworzył się zator. Za to czułam się bezpieczniej bo ten jeden pan z BORu wyglądał groźnie.


Pobiegłam zająć miejsce w kolejce do pana Rusinka, który podpisać miał mój egzemplarz Nic zwyczajnego. Powiem Wam, że ma niesamowicie przyjemny głos. Normalnie polski Alan Rickman. Mogłam podziękować za książkę, która mnie wzruszyła, porozmawiać o słynnym witaj oraz o nagannych zwyczajach zwracania się do mnie po nazwisku w formie przysługującej żonie mego Taty i o mym pragnieniu powrócenia do pańieńskiej formy mego nazwiska. 


Następnie, po czekaniu na Hołownię trochę się zawiodłam na organizacji, regularnie pytałam, gdzie można zająć miejsce, Panie ze stoiska mówiły że niewiadomo, po czym za dwie 15, wskazały mi spory ogonem po przeciwnej stronie. I tak kupa czasu poszła spać, a ja musiałam odstać swoje. Nogi mnie już bolały. Przybieżyła Kasia H z Dorotką Z. której to zawdzięczam poniższe śliczne zdjęcia z Szymonem Hołownią, którego w końcu udało mi się poznać i okrzyczeć też(co też widać), za krytykowanie herbu biskupa mego. Ale że biskup pochodzi z miasta Pana Szymona, to nie wypadało krzyczeć za bardzo.
Mama stwierdziła, że tu wyglądam, jakbym chciała Go uderzyćI to było tyle spotkań autorskich.

Poszłyśmy z Dorotką i Kasią na wyższe piętro, posiedzieć.. Pogadać, za co dziękuję. Bo chyba te Targi mimo wszystko stoją spotkaniami, dlatego chciałabym podziękować Asi, za te trzy dni włóczęgi. Za cudowny wisiorek(nadal go noszę)Tosi za kawę z widokiem na warszawską ulicę. Filigranowej Marysieńce, która jest krucha jak porcelana z Milśni i wspaniale subtelna. Natalii za cudowne okrzyki przy stoisku Czarnego, To Masztalerzyk, Masztalerzyk(muszę chyba zmienić własne nazwisko, na to). Ani RK za to że nie spaliła mnie na stosie a znosiła mój gwizd i zwijanie języka w trąbkę. Ekipie blogerów za świetną zabawę podczas losowania, ukłony dla Natalii, Madzi i Asi. Cieszę się, że poznałam Mariusza/Gargamela/Pająka. Jankowi za galicyjską radość i ciepło. Wiedziałam, że imienne podziękowania to zły pomysł bo zaraz kogoś pominę. Tomkowi za uścisk w przejściu, Marcie za machanie gdy stała w kolejce do Remka. Padmie za to, że jest, taka cudowna! Adze, Irence i Agacie za to, że się mnie nie wyrzekły. Żanecie, z którą chwilkę pogadałam, ale było mi wstyd, bo ona jest tak subtelnie piękna, że zazdrość mnie zjadła. Wszystkim z którymi się ściskałam, machałam, rozmawiałam, chociaż chwilę.  


Wydaje mi się, że w Krakowie ochodziłam się mniej, ale za to można było swobodnie wyjść na POLE i odetchnąć. 

wróciłam na mieszkanie, dzięki Dorotko jeszcze raz, bo dzięki Tobie zobaczyłam więcej Warszawy! i chociaż miałam ochotę pójść połazić, to byłam tak padnięta, że leżałam z godzinę, gorzej niż na pielgrzymce. Miałam ochotę pójść na Powązki, ale bałam się, że mnie tam zamkną... Zajęłam się więc pakowaniem do torby całego dobytku, który miał wracać ze mną do Galicji, rano ten dobytek sprawił, że urwało mi się ucho od torby. I jeśli w poniedziałek rano widzieliście na Centralnym babę ciągnącą za sobą dużą czarną torbę, to byłam ja, a w torbie nie było zwłok, a sporo książek. Wrzuciłam z peronu torbę do wagonu i hajże.

Pociąg nie przyjechał o czasie, ale już o czasie odjechał, ja zaś machałam oddalającej się panoramie Warszawy, smutno mi było, że kurczę tak szybko minęło. Że muszę tu wrócić.

Oczywiście nie obyło się bez perturbacji. Bo gdy chciałam zareklamować bilet, kolejne kasjerki odsyłały mnie w górę i nie wiem, czy to znaczy, że do nieba miałam iść, czy jak.... wypiłam w końcu kawę, kupiłam słuchawki, a gdy już byłam prawie na stacji docelowej, stałam przy drzwiach, obok konduktora, bo bałam się, że  pociąg odjedzie gdy będę wysiadała i jak Anna Karenina skończe, chociaż ani drobnej dziatwy nie porzuciłam, ni męża nie zdradziłam, usłyszałam jak obsługa pociągu z dyżurnym konferuje, że możemy wyjątkowo pod semaforem w pozycji stop przejechać. Usiadłam na tej mej torbie, bo bałam się, że jak w nas coś od frontu przydzwoni, to jak będę stała, się poobijam, a tak, może mniej. No i ten trzeci wagon, może zamortyzuje przód. Nigdy mi się tak droga nie dłużyła z Lipy do Pilchowa. Ale wysiadłam. Na końcu peronu, więc miałam pół gminy do przejścia, z torbą, co ważyła chyba z 50 kg(a okulista mówił - nie dźwigać), a że wyszły po mnie same kobietki, które by się złamały pod tym ciężarem, to dotachałam to do bagażnika i mogłam jechać prosto do domu, do Turbi.


Ile emocji. Mija tydzień, a mnie się ciągle buzia śmieje, bo fajnie było!!! Po prostu :)

To wszystko musiałam dotransportować do Galicji.

11 komentarzy:

 1. Te książki wszystkie to bym Ci podkradła...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to była okazja w Wawie, tak to są strzeżone w domu :D

   Usuń
 2. Strasznie się cieszę, że przyjechałaś i miałyśmy okazję się spotkać. Mam nadzieję, że w Krakowie zobaczymy się ponownie a ja będę częściej do Ciebie zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudem się udało :)

   Czy będę w Krakowie to nie wiem :( ale ja aż tak dobrze nie piszę, aby się tak katować ;)

   Usuń
 3. O matko i córko ile książek musiałaś tachać! Jak Ty się do domu dotransportowałaś?! Ja w niedzielę nie byłam, a szkoda bo bym Cię wypatrywała :) Next time :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze Ci powiem, że do dziś się zastanawiam. Z bloku na przystanek, zaniósł mi to przemiły Pan z windy :D

   Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy i dosyć mnie będziesz miała jeszcze :D

   Usuń
 4. Podkradłabym książkę Montefiore Romanowowie.Neuhaus czytałam wszystkie.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że mam i że spotkałam autora

   Usuń
 5. Najbardziej zazdroszczę Ci 'Romanowów'!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem :D wiesz, że to moja i Twoja tematyka - tak bardzo :)

   Usuń
 6. Cieszę się, że Cię poznałam i miałam okazję pogadać i do zobaczenia za rok :-)

  OdpowiedzUsuń

To dużymi literami: KAŻDY KOMENTARZ ZAWIERAJĄCY LINK - WYLATUJE- WIELOKROTNIE PROSIŁAM, NIE ODNOSIŁO SKUTKU, TERAZ Z AUTOMATU I BEZ CZYTANIA.

A teraz grzecznie i klasycznie ; ) bo bardzo Was przecież lubię : )

Witaj Gościu, cieszy mnie Twoja wizyta, cieszę się, że chcesz pozostawić ślad po tym, że przeczytałeś to miałam do powiedzenia.

Proszę :) komentuj, ale pamiętaj :)

Każdy głos w dyskusji jest dla mnie ważny. Każdy komentarz jest czytany, na komentarz każdego czytelnika staram się odpowiedzieć.

Jeśli chcesz coś powiedzieć, zwrócić uwagę, a komentarz pod danym postem będzie niewłaściwy - z boku podałam adres mejlowy

Nie spamuj, nie jestem nastolatką, więc nie pisz "Super, zapraszam do mnie". To właśnie jest spam, takie komentarze usuwam. Napisz coś merytorycznego, a na pewno zaciekawisz mnie i odwiedzę Twoją stronę.

Chcesz mnie obrazić? Wyzwać? Wyśmiać moje poglądy, czy mnie, jako mnie? Daruj sobie! Jesli szydzisz, lub obrażasz moich czytelników, lub po prostu naruszasz netetykietę, komentarz również wyleci.


Według Wydawnictw

Czarna Owca (14) Dom Wydawniczy Rebis (5) Replika (2) Wydawnictwo Psychoskok (2) Wydawnictwo Agora (16) Wydawnictwo Aktywa (2) Wydawnictwo Albatros (14) Wydawnictwo Bellona (5) Wydawnictwo Bukowy Las (3) Wydawnictwo Czarna Owca (19) Wydawnictwo Czarne (30) Wydawnictwo Czerwone i Czarne (1) Wydawnictwo Czwarta Strona (24) Wydawnictwo Czytelnik (3) Wydawnictwo Dobra Literatura (1) Wydawnictwo Dolnośląskie (10) Wydawnictwo Dowody na Istnienie (5) Wydawnictwo Dragon (4) Wydawnictwo Edipresse Książki (16) Wydawnictwo Erica (1) Wydawnictwo Esprit (2) Wydawnictwo Feeria (1) Wydawnictwo Filia (19) Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew" (1) Wydawnictwo Hachette (2) Wydawnictwo Harper Collins (11) Wydawnictwo Insignis (11) Wydawnictwo Iskry (10) Wydawnictwo J. Przeworskiego (1) Wydawnictwo Jaguar (5) Wydawnictwo JanKa (2) Wydawnictwo Kobiece (62) Wydawnictwo Książnica (12) Wydawnictwo Kwiaty Orientu (1) Wydawnictwo Lira (10) Wydawnictwo Literackie (46) Wydawnictwo MAG (1) Wydawnictwo Manufaktura Tekstów (1) Wydawnictwo Marginesy (55) Wydawnictwo Media Rodzina (12) Wydawnictwo Mg (26) Wydawnictwo Młodzieżówka (1) Wydawnictwo Muza (41) Wydawnictwo Nasza Księgarnia (3) Wydawnictwo Noir Sur Blanc (9) Wydawnictwo Nova Res (8) Wydawnictwo Nowa Proza (1) Wydawnictwo Otwarte (32) Wydawnictwo Pascal (24) Wydawnictwo Planeta (1) Wydawnictwo Poradnia K (6) Wydawnictwo Poznańskie (23) Wydawnictwo Prozami (1) Wydawnictwo Prószyński (69) Wydawnictwo PWN (3) Wydawnictwo Replika (37) Wydawnictwo Sic! (2) Wydawnictwo Smak Słowa (3) Wydawnictwo Sonia Draga (4) Wydawnictwo SQN (10) wydawnictwo Stara Szkoła (2) Wydawnictwo superNOWA (1) Wydawnictwo Szara Godzina (3) Wydawnictwo Szelest (1) Wydawnictwo Szósty Zmysł (7) Wydawnictwo Świat Książki (16) Wydawnictwo Święty Wojciech (1) Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (9) Wydawnictwo Uroboros (3) Wydawnictwo Vesper (1) Wydawnictwo W.A.B (42) Wydawnictwo WAM (4) Wydawnictwo WasPos (2) Wydawnictwo Wielka litera (5) Wydawnictwo WM (1) Wydawnictwo YA (3) Wydawnictwo Young (6) Wydawnictwo Znak (110) Wydawnictwo Zwierciadło (1) Wydawnictwo Zysk i s-ka (57)

Categories

2016 przeczytane (259) 2019 czytam (263) 2020 (216) 2021 (115) 52 filmy w 2014 (22) 52 filmy w 2015 (6) akcje (27) amor vincit omnia (10) Angielski ogród (8) audiobook (16) autobiografia (9) biografia (84) bolly (9) candy (2) Cmentarz Zapomnianych Książek (2) czytam przeleżałe trupy z półek (76) czytane 2018 (244) dzienniki (4) Euro 2012 (4) fantastyka (12) felietony (3) historia (61) kkd (4) klasyka (35) klasyka literatury popularnej (21) kolorowe czytanie (4) komedia (1) koty (5) kryminał (109) kucharzę (53) listy (1) literatura na peryferiach (4) łańcuszek (20) Mundial RPA (1) muzycznie (47) naturalnie (2) nie samą książką (141) oglądnęłam (189) ogrodowo (5) oscarowe wyzwanie (2) pachnące (129) planowanie i zagospodarowanie(niekoniecznie przestrzenne) (8) plany (7) podaj cegłę (14) podróże (8) podróże w czasie (15) podsumowanie (96) podsumowanie 2015 (12) podsumowanie 2016 (11) podsumowanie 2017 (14) podsumowanie 2018 (12) poezja (8) prawdziwe historie (35) projekt - nobliści (5) prywatne (75) prywatnie (9) przeczytałam (2397) przeczytałam 2015 (243) przeczytane w 2010 (1) przeczytane w 2011 (1) Real Madryt (3) recenzja książki (1368) recenzyjne (1498) religia i duchowość (16) reportaż (60) retro (6) robótki (24) roczne podsumowanie (7) romans (159) saga rodzinna (25) seriale (33) sportowo (27) stosik (102) test (1) top10 (12) turystycznie (1) village candle (12) w 2017 przeczytałam (226) woski (126) wymiana (8) wyzwanie - Agatha Christie (54) wyzwanie czytelnicze (69) wyzwanie filmowe (31) wyzwanie Picoult/Sparks (2) wyzwanie w centymetrach (1) yankee candle (94) z półki 2015 (3) zakupy (1) zapowiedź (11)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wg. Autorów ( w trakcie tworzenia)

Agata Christie (51) Agata Pruchniewska (1) Agatha Christie (16) Agnieszka Kaluga (1) Agnieszka Krakowiak-Kondracka (2) Agnieszka Lingas-Łoniewska (14) Agnieszka Wojdowicz (3) Aleksander Jażwiński (1) Aleksander Makowski (1) Aleksandra Szarłat (2) Alex Bellos (1) Alice Hoffman (1) Alina Białowąs (2) Aly Cha (1) Alyson Richman (1) Ałbena Grabowska (5) Ałbena Grabowska-Grzyb (5) Amy Hatvany (2) Andrzej Andrusiewicz (2) Andrzej Chwalba (1) Andrzej Grembowicz (1) Andrzej Kępiński (1) Andrzej Markowski (2) Angele Lieby (1) Angelika Kuźniak (2) Ann Brashares (1) Ann Wroe (1) Anna Bikont (1) Anna Fincer-Ogonowska (2) Anna Gavalda (1) Anna Herbich (4) Anna J. Szepielak (3) Anna Jean Mayhew (1) Anna Moczulska (1) Anna Nejman (1) Annabel Pitcher (1) Anne Brontë (2) Anne O'Brien (1) Anne Tyler (2) Antoni Słonimski (1) Antonina Kozłowska (3) Arael Zurli (1) Arthur Conan Doyle (1) Astrid Lindgren (4) Barbara Mutch (1) Barbara O`Neal (4) Barbara Sęk (3) Barbara Wachowicz (1) Becky Wade (1) Bill Bryson (2) Bolesław Prus (2) Bożena Keff (1) Brenda Reid (1) Brigitte Hamann (1) Brygida Grysiak (1) Carla Montero (1) Carlos Ruiz Zafón (3) Carrie Snyder (1) Cat Patrick (1) Cecelia Ahern (4) Cecilia Samartin (1) Cesarina Vighy (1) Chandra Hoffman (1) Charles Dickens (5) Charles Frazier (1) Charlotte Brontë (5) Cheryl Strayed (1) Chesley McLaren (1) Chris Columbus (1) Chris Fabry (1) Chris Grabenstein (1) Christian Jacq (1) Christina Baker-Kline (2) Chufo Llorens (1) Claire North (1) Clara Sanchez (1) Claude Quétel (1) Clive Staples Lewis (2) Colin Campbell (1) Colleen Hoover (14) Colleen McCullough (1) Conor Grennan (1) Consilia Maria Lakotta (2) Dan Brown (2) Daniel Silva (2) Danielle Steel (1) Danuta Awolusi (2) Danuta Pytlak (1) Dario Fo (1) Debbie Macomber (2) Denis Brian (1) Denis Diderot (1) Denise Hildreth Jones (1) Dennis Lehane (1) Diana Gabaldon (7) Diane Chamberlain (15) Doda Około-Kułak (1) Dodie Smith (1) Donald Spoto (2) Dorota Combrzyńska-Nogala (1) Dorota Gąsiorowska (4) Dorota Golińska (1) Dorota Ponińska (1) Dorota Terakowska (2) Dorothea Johnson (1) Dorothy Rowe (1) Dörthe Binkert (1) Douglas Smith (1) E. Lockhart (1) Edward Rutherfurd (4) Eileen Goudge (1) Eliza Orzeszkowa (3) Elizabeth Cooke (3) Elizabeth Gaskell (7) Elizabeth Haran (3) Elżbieta Cherezińska (6) Emilia Sokolik (1) Emily Jane Brontë (1) Emma Donoghue (1) Eowyn Ivey (1) Eric Lomax (1) Erin Morgenstern (1) Eugen Ruge (1) Eva Weaver (1) Ewa Bauer (2) Ewa Stachniak (2) Ewa Wróbel (1) Federico Moccia (4) Fern Britton (1) Fern Michaels (1) Florian Illies (1) Francine Rivers (3) Francis Hackett (1) Francis Scott Fitzgerald (1) Francoise Giroud (1) Gardner Raymond Dozois (1) Gavin Extence (2) George Orwell (1) George R.R. Martin (8) Georgia Bockoven (1) Gigi Buffon (1) Giovannino Guareschi (5) Glenys Carl (1) Grażyna Jeromin-Gałuszka (1) Greg King (1) Gregg Olsen (1) Grzegorz Sokołowski (1) Grzegorz Strzelczyk (2) Håkan Nesser (1) Hanna Cygler (3) Harper Lee (1) Helen Fielding (2) Helen Rappaport (1) Helena Mniszkówna (1) Helga Hoškova-Weissowá (1) Hellmut Andics (1) Henning Mankell (2) Henryk Sienkiewicz (1) Holly Peterson (1) Horacio Verbitsky (1) Ibn Warraq (1) Igor Sokołowski (4) Ismet Prcić (1) Iwona J. Walczak (3) Izabela Jung (1) Izabela Sowa (1) Izabella Frączyk (1) J.J. Renert (1) Jacek Dehnel (4) Jacek Hugo-Bader (2) Jacek Lusiński (1) Jadwiga Czajkowska (1) Jakub Puchalski (1) Jan Łoziński (1) Jan Miodek (2) Jan Paweł II (1) Jan Wróbel (1) Jane Austen (8) Janina Fedorowicz (1) Jaroslav Hašek (1) Jaume Cabré (2) Jaume Collel (1) Jean des Cars (2) Jean-Christophe Brisard (1) Jean-Jacques Sempé (3) Jean-Paul Roux (1) Jeannette Kalyta (1) Jennifer Kaufman (1) Jennifer Teege (1) Jennifer Worth (1) Jerzy Bralczyk (5) Jerzy Niemczuk (2) Jerzy Sosnowski (1) Jewgienij Wodołazkin (1) Jill Barnett (1) Jill Mansell (1) Joanna Konopińska (1) Joanna Marat (1) Joanna Szczęsna (1) Joanne Harris (1) Joanne Kathleen Rowling (16) Jodi Picoult (23) John Borrell (1) John Boyne (3) John Carlin (1) John Curran (1) John Green (1) John Grogan (1) John Ronald Reuel Tolkien (12) John Seeney (1) Jojo Moyes (10) Jolanta Król (1) Jolanta Kwiatkowska (1) Jon Ronson (1) Jonathan Littell (1) Jordi Pons Salas (1) Joyce Maynard (1) Józef Witko (2) Julia Alvarez (1) Julia Child (1) Julia P. Gelardi (1) Julian Tuwim (2) Julie Lawson Timmer (1) Julie Orringer (1) Jürgen Thorwald (6) Justin Go (1) Justin Peacock (1) Justyna Wydra (2) Ka Hancock (1) Kamil Janicki (2) Kard. Jorge Mario Bergolio (2) Karen Dionne (1) Karen Karbo (1) Karen Mack (1) Karolina Frankowska (1) Karolina Lanckorońska (1) Katarina Mazetti (2) Katarzyna Archimowicz (5) Katarzyna Bonda (9) Katarzyna Kołczewska (2) Katarzyna Kwiatkowska (5) Katarzyna Michalak (15) Katarzyna Zyskowska-Ignaciak (5) Kate Lord Brown (1) Katherine Webb (3) Kathryn Taylor (1) Keith Lowe (1) Kerstin Ekman (1) Kiera Cass (5) Kristina Sabaliauskaitė (2) Krzysztof Sadło (1) Krzysztof Ziemiec (2) ks. Jan Twardowski (1) Laila El Omari (1) Laurens van der Post (1) Leah Fleming (1) Lena Najdecka (1) Leslie Carroll (1) Levi Henriksen (1) Lily Koppel (1) Linda Green (2) Lisa Genova (3) Lisa Kleypas (1) Lisa Scottoline (1) Liv Tyler (1) Louisa May Alcott (2) Louise Walters (1) Lucy Ferriss (1) Lucy Maud Montgomery (10) Lucyna Olejniczak (1) Ludwig Winder (1) Ludwik Stomma (1) Łukasz Maciejewski (1) Łukasz Orbitowski (1) M.L. Stedman (1) Maciej Karpiński (1) Maciej Stuhr (1) Magda Gessler (1) Magdalena Grzebałkowska (4) Mag­da­lena Knedler (1) Magdalena Kordel (4) Magdalena Kulus (1) Magdalena Tulli (1) Maja Łozińska (1) Małgorzata Gutowska - Adamczyk (7) Małgorzata Halber (1) Małgorzata Hayles (2) Małgorzata Łukowiak (1) Małgorzata Maj (1) Małgorzata Musierowicz (17) Małgorzata Szejnert (1) Małgorzata Tusk (1) Małgorzata Warda (3) Mandy Hale (1) Marc Llewellyn (1) Marcin Górka (1) Marcin Mastalerz (2) Marcin Prokop (2) Marcin Wilk (2) Marcin Zaremba (1) Marek Aureliusz (1) Marek Grechuta (1) Marek Ławrynowicz (1) Marek Rybarczyk (3) Margaret Dilloway (1) Margaret Mitchell (1) Maria Dąbrowska (2) Maria Kruger (2) Maria Krüger (1) Maria Sveland (1) Maria Ulatowska (3) Marilyn Brant (1) Marina Stepnova (1) Mariola Pryzwan (1) Marion Zimmer Bradley (1) Mariusz Szczygieł (4) Mariusz Urbanek (7) Mariusz Wilka (1) Mariusz Ziomecki (1) Marta Kisiel (4) Martha Grimes (1) Martin Sixsmith (1) Matthew Quick (1) Melchior Wańkowicz (1) Melissa Hill (1) Meredith Goldstein (1) Mhairi McFarlane (2) Michał Heller (2) Mieczysław Mokrzycki (1) Mike Carson (1) Mira Suchodolska (1) Miriam Karmel (1) Mitch Albom (3) Monika A. Oleksa (8) Monika Szwaja (10) Nadine Gordimer (1) Natasha Walker (1) Ned Vizzini (1) Olle Lönnaeus (1) Papież Franciszek (2) Patrick Ness (1) Patrick Pesnot (1) Paul Arden (1) Paullina Simons (3) Penny Jordan (1) Peter Heller (1) Peter Kreeft (1) Platon (1) Pola Kinski (1) Priscille Sibley (1) Rachel Hauck (2) Rebecca Johns (1) Regina Brett (8) René Goscinny (3) Richard Paul Evans (6) Richard Phillips Feynman (3) Robert Galbraith (5) Robert J. Woźniak (1) Roma Ligocka (3) Ryszard Legutko (1) Sally Bedell Smith (1) Sam Pivnik (1) Samantha Hayes (1) Samantha van Leer (1) Sarita Mandanna (1) Seré Prince Halverson (1) Shelley Emling (1) Stanisław Zakościelny (1) Stephanie Evanovich (1) Stephenie Meyer (3) Sue Eckstein (1) Sue Woolmans (1) Sylwia Chutnik (1) Szymon Hołownia (16) Szymon Sokolik (1) Terry Pratchett (2) Trygve Gulbranssen (4) Tullio Avoledo (1) Victoria Twead (2) Walter R. Brooks (2) Wiesław Myśliwski (4) Wilkie Collins (3) Yrsa Sigurdardóttir (5) Zośka Papużanka (1)

Pogoda w mojej okolicy