poniedziałek, 4 marca 2013

Zawsze tak jest....

Coś mnie podkusiło, coby wybrać się do ortopedy. Nie coś, ból jednego ze stawów w stopie.
Na wizytę czekałam TYLKO trzy tygodnie, szok. gdy usłyszałam, aż nie wierzyłam.
Wizytę miałam na ósmą rano. O tej godzinie stawiłam się w budynku Powiatowego Szpitala Specjalistycznego(?!).
I czekałam....


gdy już od upragnionego celu dzieliło mnie dwóch pacjentów, JM lekarz wyszedł sobie, rzucając krótkie zapewnienie, ze wychodzi na na chwilę, czy że zaraz wraca zniknął. Z tej chwili i zarazu zrobiły się niespełna dwie godziny.
A mnie mało dzieliło od zalania przez krew.

Mnie nie dziwią te afery o to, że ktoś zmarł w wyniku winy lekarza, sama byłam o dwa kroki od śmierci lub ciężkiego kalectwa, zaledwie siedem lat temu.

Lekarz wychodzi sobie w trakcie przyjmowania pacjentów. na DWIE godziny, powiedzcie mi w którym zakładzie pracy możecie sobie na coś takiego pozwolić? Chyba tylko w Parlamencie.
Ja wiele rozumiem, ale dla mnie to jest skandal.
I mam nadzieję, że mi nastrój bojowy nie minie.
Bo ja jestem dorosłym człowiekiem, wiem że to szpital i coś mogło nagłego wyskoczyć. Jestem dorosła(i wszyscy w poczekalni też byli dorośli), więc zrozumiałabym gdyby powiedział. Przywieźli kogoś z wypadku, idę na oddział.
Ale w jakim celu? Pacjent to jest ciołek co płaci w swej głupocie składki i będzie tkwił jak kołek w przychodni prawda? Bo co ma do roboty?


Możecie mnie uważać za wcielenie naiwności  która bardzo nie popłaca  bo dałam się wykpić w tej kolejce z milion razy, a razem ze mną wepchał się jaki starszy pan. Nie wiem, może też nazywał się Katarzyna Mastalerczyk? W obecnych czasach, kto wie?
I nie rozumiem tego chamstwa, pchania się w kolejkę. Ludzie, jak tak można. Każdy jest chory, każdy się spieszy, pamiętam czasy gdy załatwiało się to w sposób cywilizowany, a obeszłam wielu lekarzy.


Jestem bardzo zawiedziona służbą zdrowia, nie wiem jaki diabeł mnie zaniósł do tej przychodni? Czy mało mi doświadczeń Mamy? Po coś czytam te książki. Wystarczyło przykład z parobka Borynów - Kuby wziąć i będzie z głowy.


To, że pan lekarz(i koniec z nazywaniem lekarzy, doktorami. Fajnie być doktorem, ale stopień zobowiązuje. Niech sobie, jak któryś ma ambicję, zrobi doktorat!!) patrzył na mnie jak na hipochondryczkę, i złodziejkę cennego czasu(jego) i pieniędzy(NFZ-tu) to chyba wspominać nawet nie muszę prawda?

Za to po kilku godzinach koczowania w szpitalu  RTG zrobili mi z miejsca... a na jakieś dziwne badania krwi jadę jutro o świcie. Bo albo mam podagrę, albo muszę schudnąć szybko bo umrę(oto mam diagnozę, a jeszcze naciągam państwo na badania).


Powiem Wam, ze ja na to życie nie mam siły. Mówcie co chcecie, gdzie nie spojrzysz dostaniesz po głowie wdepniesz w chamstwo...

Środowisko, wykształcenie są nieważne. Chamstwo nie zna granic.

17 komentarzy:

 1. Dlatego do lekarzy zazwyczaj chodzę prywatnie, o ile tylko to możliwe, bo wiadomo, że czasami trzeba iść do szpitala na badania albo coś w tym stylu. Jako dziecko regularnie bywałam w poradni audiologicznej przyszpitalnej i tam też wychodzenie lekarza na kilka godzin w czasie przyjęć pacjentów było na porządku dziennym. Nikt się nie przejmował. Uważam, że jak ktoś może sobie pozwolić na prywatne wizyty to jest to najlepsze wyjście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dosiak, nie będę chodziła prywatnie, bo nie po to z każdej wypłaty odciągają mi kosmiczną sumę, na darmową służbę zdrowia. Nie stać mnie, żeby chodzić prywatnie. I nie będę.

   Usuń
  2. Rozumiem, dlatego napisałam, że jak można sobie na to pozwolić. No i oczywiście jeśli się chce.

   Usuń
 2. Ja w ogóle nie lubię lekarzy jako takich, ale staram się chodzić jak coś mi się dzieje od razu, a nie odwlekać. Na szczęście firma męża wykupiła pakiety dla pracowników w prywatnej placówce i tam mamy wszystkie specjalności i wszystkie badania za darmo. Płacimy tylko za dentystę:) Ale jak tam jest opóźnienie 15 minut, to przepraszają Cię i prawie w pas się kłaniają, że poślizg jest. A poza tym jak dotąd nie spotkałam tam niemiłego lekarza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O proszę, inny świat. Nie wierzę wręcz

   Usuń
  2. Tak naprawdę, byłam w szoku jak poszłam tam pierwszy raz:)

   Usuń
 3. Podagra??? Musisz pić dużo. dziwne, bo ostatnio coraz częściej słysze o tej podagrze (czy dnie moczanowej).
  A z NFZ korzystam bardzo mało. Takich sytuacji jak Ty nie mialam, ale coraz gorzej jest z terminami i dost ępnością specjalistów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to ja do ortopedy tylko trzy tygodnie czekałam, bo ten lekarz nie ma takiego obłożenia. Chyba wiem dlaczego ;)

   Pić piję sporo ;)

   Usuń
 4. Ja ostatnio zraziłam się do mojego okulisty. Ja, która przyjeżdżam raz na rok i czekam 4 godziny, gdy poszłam się zapisać na wizytę dostałam termin za 3 miesiące. Gdy poszła moja babcia, która leczy się u tego okulisty od 20 lat, ma wizyty co 3 miesiące i powiedziała że chce zapisać wnuczkę to termin się znalazł za 3 tygodnie. Tak się zraziłam, że nie mam zamiaru już tam się wybierać jako pacjentka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No zlewają człowieka jak tylko mogą :/ niestety

   Usuń
 5. Mój szwagier jest lekarzem, ortopedą dziecięcym i od niego wiem jak takie wyjścia wyglądają. To nie jest tak, że lekarz wychodzi sobie na śniadanko, obiadek czy papieroska. Lekarz wychodzi bo jest wezwany do zabiegu, albo jakiejś sytuacji nagłej, w której akurat pacjenci czekający w poczekalni na wizytę kontrolną się nie równają. To właśnie o to chodzi, żeby wychodził jak trzeba i żeby takiej sytuacji jak umierający pacjenci, którzy przyjeżdżają na ostry dyżur nie było. Ja rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale boląca noga nie równa się na przykład kilkunastoletniej dziewczynie, która rankiem zostaje podrzucona do szpitala przez 'kolegę' bez słów wyjaśnienia, by po chwili się okazało, że bez natychmiastowej operacji dziewczyna umrze bo ma tak poharatany kręgosłup. A i tak kończy się na tym, że jest sparaliżowana od klatki piersiowej w dół... Lekarze przyjmujący w szpitalach nie są lekarzami tylko przyjmującymi, są lekarzami na wezwanie jeśli zajdzie taka potrzeba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paulo, to skoro jest tak, jak piszesz, to uważam, że lekarz w takiej sytuacji powinien poinformować pacjentów, że jest wzywany do nagłego przypadku. Natomiast kiedy wychodzi praktycznie bez słowa i nie ma go po kilka godzin, to co pacjent ma sobie wtedy pomyśleć? Poza tym, należałoby chyba w takich okolicznościach zorganizować zastępstwo. Nie uważasz?

   Usuń
  2. Paulino dokładnie jak pisze kraina czytania, ja jestem dorosłym kumającym człowiekiem. Wystarczy powiedzieć, czy później dać znać, że nagły przypadek czy cuś. Każdy z nas może być takim przypadkiem i jasne, że jest ważniejszy niż bolące nogi, czy gipsy do zdjęcia. ale WYSTARCZY powiedzieć, a nie robić z ludzi kretynów.

   Usuń
 6. To ja Ci opowiem, co mnie spotkało niedawno. Otóż, byłam zmuszona pojechać do szpitala w weekend. Tam przyjmowało dwoje lekarzy, a że był to sezon grypowy, więc pacjentów była cała masa. Głównie były matki z małymi dziećmi. Pani doktor zachowywała się fantastycznie. Widząc, że jest tyle ludzi, przyjmowała po godzinach. Wyszła tylko na krótką chwilę, aby coś zjeść i natychmiast wróciła. Ale był też PAN DOKTOR, choć powinnam napisać PAN LEKARZ, bo na doktora trzeba sobie zasłużyć. A więc pan lekarz, młody szczyl, zachowywał się następująco: wychodził z gabinetu, zostawiając w nim pacjenta, wchodził do gabinetu lekarki, przeszkadzając jej w pracy, łaził bez celu po korytarzu, choć w gabinecie był rzeczony pacjent, do ludzi odnosił się arogancko i tak jakby nam wielką łaskę robił, że w ogóle tu jest. Matki z dziećmi, które do niego wchodziły, po wyjściu opowiadały, że nawet nie raczył przyłożyć do ciała dziecka stetoskopu, bo twierdził, że jak nie kaszle, to po co badać???!!!
  Ja swego czasu napisałam wiele artykułów o pesudolekarzach, ale każdy mój głos w tej sprawie kończył się tak, że obrywałam za to od pacjentów, bo przecież lekarz to święta krowa i nie wolno mu zwrócić uwagi. Trzeba bić przed nim pokłony. Otóż nie. Lekarz to taki sam człowiek jak każdy z nas, a jego zawód do czegoś zobowiązuje. Ale jak się idzie na medycynę dla kasy, to potem są tego efekty. Umierają ludzie, jak możemy to zaobserwować w ostatnich dniach. Tak więc dopóki społeczeństwo będzie traktować lekarzy jak święte krowy, to nic w tej kwestii się nie zmieni. Natomiast ostatnio dowiedziałam się jeszcze o kradzieży mojej osoby przez lekarkę, z której usług zrezygnowałam. Bo choć zmieniałam lekarza, to ona wykorzystując mój podpis wypełniła za mnie deklarację i zwyczajnie mnie ukradła!!! Dowiedziałam się o tym z NFZ. Zrobiłam aferę, nie bacząc na jej profesję.

  OdpowiedzUsuń
 7. To o czym piszesz to jest dramat, zimno się robi i krew się burzy. Masz rację, lekarz myśli, że jest Bogiem, Panem życia i śmierci i winniśmy mu pokłony bić, a nie mieć jakieś roszczenia. Oczywiście są wyjątki, ale właśnie! wyjątki, coś jest nie tak skoro to dobra postawa jest wyjątkiem.

  OdpowiedzUsuń
 8. witaj w krainie Abdurdu Kasiek - niestety - ja tez czesto prywatnie chodze - ostatnio mialam tournee z Malym. Zalatwilam prywatnie bo terminy w NFZ byly kosmiczne.

  OdpowiedzUsuń
 9. tak to właśnie jest w naszym cudownym kraju... ja oko będę miała operowane za rok, jak dobrze pójdzie, a czekam już tyle czasu, że zapomniałam, co mi dokładnie jest!

  OdpowiedzUsuń

To dużymi literami: KAŻDY KOMENTARZ ZAWIERAJĄCY LINK - WYLATUJE- WIELOKROTNIE PROSIŁAM, NIE ODNOSIŁO SKUTKU, TERAZ Z AUTOMATU I BEZ CZYTANIA.

A teraz grzecznie i klasycznie ; ) bo bardzo Was przecież lubię : )

Witaj Gościu, cieszy mnie Twoja wizyta, cieszę się, że chcesz pozostawić ślad po tym, że przeczytałeś to miałam do powiedzenia.

Proszę :) komentuj, ale pamiętaj :)

Każdy głos w dyskusji jest dla mnie ważny. Każdy komentarz jest czytany, na komentarz każdego czytelnika staram się odpowiedzieć.

Jeśli chcesz coś powiedzieć, zwrócić uwagę, a komentarz pod danym postem będzie niewłaściwy - z boku podałam adres mejlowy

Nie spamuj, nie jestem nastolatką, więc nie pisz "Super, zapraszam do mnie". To właśnie jest spam, takie komentarze usuwam. Napisz coś merytorycznego, a na pewno zaciekawisz mnie i odwiedzę Twoją stronę.

Chcesz mnie obrazić? Wyzwać? Wyśmiać moje poglądy, czy mnie, jako mnie? Daruj sobie! Jesli szydzisz, lub obrażasz moich czytelników, lub po prostu naruszasz netetykietę, komentarz również wyleci.


Według Wydawnictw

Czarna Owca (10) Dom Wydawniczy Rebis (4) Wydawnictwo Psychoskok (2) Wydawnictwo Agora (6) Wydawnictwo Albatros (8) Wydawnictwo Bellona (5) Wydawnictwo Bukowy Las (3) Wydawnictwo Czarna Owca (14) Wydawnictwo Czarne (19) Wydawnictwo Czwarta Strona (16) Wydawnictwo Czytelnik (3) Wydawnictwo Dolnośląskie (8) Wydawnictwo Edipresse Książki (11) Wydawnictwo Erica (1) Wydawnictwo Esprit (1) Wydawnictwo Feeria (1) Wydawnictwo Filia (13) Wydawnictwo Hachette (2) Wydawnictwo Harper Collins (7) Wydawnictwo Insignis (6) Wydawnictwo Iskry (6) Wydawnictwo Kobiece (29) Wydawnictwo Książnica (7) Wydawnictwo Literackie (35) Wydawnictwo MAG (1) Wydawnictwo Marginesy (25) Wydawnictwo Media Rodzina (8) Wydawnictwo Mg (15) Wydawnictwo Muza (21) Wydawnictwo Nasza Księgarnia (3) Wydawnictwo Noir Sur Blanc (6) Wydawnictwo Nova Res (5) Wydawnictwo Nowa Proza (1) Wydawnictwo Otwarte (21) Wydawnictwo Pascal (11) Wydawnictwo Planeta (1) Wydawnictwo Poradnia K (3) Wydawnictwo Poznańskie (15) Wydawnictwo Prószyński (47) Wydawnictwo PWN (3) Wydawnictwo Replika (27) Wydawnictwo Smak Słowa (3) Wydawnictwo Sonia Draga (2) Wydawnictwo SQN (6) wydawnictwo Stara Szkoła (1) Wydawnictwo superNOWA (1) Wydawnictwo Szara Godzina (3) Wydawnictwo Szelest (1) Wydawnictwo Szósty Zmysł (4) Wydawnictwo Świat Książki (11) Wydawnictwo Święty Wojciech (1) Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (8) Wydawnictwo Uroboros (2) Wydawnictwo Vesper (1) Wydawnictwo W.A.B (29) Wydawnictwo WAM (2) Wydawnictwo Wielka litera (3) Wydawnictwo YA (3) Wydawnictwo Young (1) Wydawnictwo Znak (57) Wydawnictwo Zwierciadło (1) Wydawnictwo Zysk i s-ka (20)

Categories

2016 przeczytane (259) 2019 czytam (138) 30 dni z książkami (23) 52 filmy w 2014 (22) 52 filmy w 2015 (6) akcje (27) amor vincit omnia (10) Angielski ogród (7) audiobook (16) autobiografia (3) biografia (70) bolly (9) candy (2) Cmentarz Zapomnianych Książek (2) czytam przeleżałe trupy z półek (53) czytane 2018 (244) dzienniki (3) Euro 2012 (4) fantastyka (8) felietony (2) historia (39) kkd (4) klasyka (31) klasyka literatury popularnej (21) kolorowe czytanie (4) komedia (1) koty (5) kryminał (84) kucharzę (53) listy (1) literatura na peryferiach (4) łańcuszek (20) Mundial RPA (1) muzycznie (47) naturalnie (2) nie samą książką (141) oglądnęłam (189) ogrodowo (5) oscarowe wyzwanie (2) pachnące (129) planowanie i zagospodarowanie(niekoniecznie przestrzenne) (8) plany (7) podaj cegłę (14) podróże (6) podróże w czasie (13) podsumowanie (96) podsumowanie 2015 (12) podsumowanie 2016 (11) podsumowanie 2017 (14) podsumowanie 2018 (12) poezja (6) prawdziwe historie (24) projekt - nobliści (5) prywatne (75) prywatnie (9) przeczytałam (1946) przeczytałam 2015 (243) przeczytane w 2010 (1) przeczytane w 2011 (1) Real Madryt (3) recenzja książki (914) recenzyjne (1165) religia i duchowość (9) reportaż (36) retro (3) robótki (24) roczne podsumowanie (7) romans (91) saga rodzinna (14) seriale (32) sportowo (26) stosik (102) test (1) top10 (12) turystycznie (1) village candle (12) w 2017 przeczytałam (226) woski (126) wymiana (8) wyzwanie - Agatha Christie (54) wyzwanie czytelnicze (69) wyzwanie filmowe (31) wyzwanie Picoult/Sparks (2) wyzwanie w centymetrach (1) yankee candle (94) z półki 2015 (3) zakupy (1) zapowiedź (11)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wg. Autorów ( w trakcie tworzenia)

Agata Christie (51) Agata Pruchniewska (1) Agatha Christie (16) Agnieszka Kaluga (1) Agnieszka Krakowiak-Kondracka (2) Agnieszka Lingas-Łoniewska (10) Agnieszka Wojdowicz (3) Aleksander Jażwiński (1) Aleksander Makowski (1) Aleksandra Szarłat (2) Alex Bellos (1) Alice Hoffman (1) Alina Białowąs (2) Aly Cha (1) Alyson Richman (1) Ałbena Grabowska (3) Ałbena Grabowska-Grzyb (4) Amy Hatvany (2) Andrzej Andrusiewicz (2) Andrzej Chwalba (1) Andrzej Grembowicz (1) Andrzej Kępiński (1) Andrzej Markowski (2) Angele Lieby (1) Angelika Kuźniak (2) Ann Brashares (1) Ann Wroe (1) Anna Bikont (1) Anna Fincer-Ogonowska (1) Anna Gavalda (1) Anna Herbich (4) Anna J. Szepielak (3) Anna Jean Mayhew (1) Anna Moczulska (1) Anna Nejman (1) Annabel Pitcher (1) Anne Brontë (2) Anne O'Brien (1) Anne Tyler (2) Antoni Słonimski (1) Antonina Kozłowska (3) Arael Zurli (1) Arthur Conan Doyle (1) Astrid Lindgren (4) Barbara Mutch (1) Barbara O`Neal (4) Barbara Sęk (2) Barbara Wachowicz (1) Becky Wade (1) Bill Bryson (2) Bolesław Prus (2) Bożena Keff (1) Brenda Reid (1) Brigitte Hamann (1) Brygida Grysiak (1) Carla Montero (1) Carlos Ruiz Zafón (3) Carrie Snyder (1) Cat Patrick (1) Cecelia Ahern (3) Cecilia Samartin (1) Cesarina Vighy (1) Chandra Hoffman (1) Charles Dickens (5) Charles Frazier (1) Charlotte Brontë (5) Cheryl Strayed (1) Chesley McLaren (1) Chris Columbus (1) Chris Fabry (1) Chris Grabenstein (1) Christian Jacq (1) Christina Baker-Kline (2) Chufo Llorens (1) Claire North (1) Clara Sanchez (1) Claude Quétel (1) Clive Staples Lewis (2) Colin Campbell (1) Colleen Hoover (10) Colleen McCullough (1) Conor Grennan (1) Consilia Maria Lakotta (2) Dan Brown (2) Daniel Silva (2) Danielle Steel (1) Danuta Awolusi (1) Danuta Pytlak (1) Dario Fo (1) Debbie Macomber (2) Denis Brian (1) Denis Diderot (1) Denise Hildreth Jones (1) Dennis Lehane (1) Diana Gabaldon (7) Diane Chamberlain (15) Doda Około-Kułak (1) Dodie Smith (1) Donald Spoto (2) Dorota Combrzyńska-Nogala (1) Dorota Gąsiorowska (3) Dorota Golińska (1) Dorota Ponińska (1) Dorota Terakowska (2) Dorothea Johnson (1) Dorothy Rowe (1) Dörthe Binkert (1) Douglas Smith (1) E. Lockhart (1) Edward Rutherfurd (2) Eileen Goudge (1) Eliza Orzeszkowa (2) Elizabeth Cooke (3) Elizabeth Gaskell (6) Elizabeth Haran (3) Elżbieta Cherezińska (5) Emilia Sokolik (1) Emily Jane Brontë (1) Emma Donoghue (1) Eowyn Ivey (1) Eric Lomax (1) Erin Morgenstern (1) Eugen Ruge (1) Eva Weaver (1) Ewa Bauer (2) Ewa Stachniak (2) Ewa Wróbel (1) Federico Moccia (4) Fern Britton (1) Fern Michaels (1) Florian Illies (1) Francine Rivers (3) Francis Hackett (1) Francis Scott Fitzgerald (1) Francoise Giroud (1) Gardner Raymond Dozois (1) Gavin Extence (2) George Orwell (1) George R.R. Martin (7) Georgia Bockoven (1) Gigi Buffon (1) Giovannino Guareschi (5) Glenys Carl (1) Grażyna Jeromin-Gałuszka (1) Greg King (1) Gregg Olsen (1) Grzegorz Sokołowski (1) Grzegorz Strzelczyk (1) Håkan Nesser (1) Hanna Cygler (3) Harper Lee (1) Helen Fielding (2) Helen Rappaport (1) Helena Mniszkówna (1) Helga Hoškova-Weissowá (1) Hellmut Andics (1) Henning Mankell (2) Henryk Sienkiewicz (1) Holly Peterson (1) Horacio Verbitsky (1) Ibn Warraq (1) Igor Sokołowski (3) Ismet Prcić (1) Iwona J. Walczak (3) Izabela Jung (1) Izabela Sowa (1) Izabella Frączyk (1) J.J. Renert (1) Jacek Dehnel (3) Jacek Hugo-Bader (2) Jacek Lusiński (1) Jadwiga Czajkowska (1) Jakub Puchalski (1) Jan Łoziński (1) Jan Miodek (2) Jan Paweł II (1) Jan Wróbel (1) Jane Austen (8) Janina Fedorowicz (1) Jaroslav Hašek (1) Jaume Cabré (2) Jaume Collel (1) Jean des Cars (2) Jean-Christophe Brisard (1) Jean-Jacques Sempé (3) Jean-Paul Roux (1) Jeannette Kalyta (1) Jennifer Kaufman (1) Jennifer Teege (1) Jennifer Worth (1) Jerzy Bralczyk (4) Jerzy Niemczuk (2) Jerzy Sosnowski (1) Jewgienij Wodołazkin (1) Jill Barnett (1) Jill Mansell (1) Joanna Konopińska (1) Joanna Marat (1) Joanna Szczęsna (1) Joanne Harris (1) Joanne Kathleen Rowling (14) Jodi Picoult (23) John Borrell (1) John Boyne (3) John Carlin (1) John Curran (1) John Green (1) John Grogan (1) John Ronald Reuel Tolkien (9) John Seeney (1) Jojo Moyes (8) Jolanta Król (1) Jolanta Kwiatkowska (1) Jon Ronson (1) Jonathan Littell (1) Jordi Pons Salas (1) Joyce Maynard (1) Józef Witko (2) Julia Alvarez (1) Julia Child (1) Julia P. Gelardi (1) Julian Tuwim (2) Julie Lawson Timmer (1) Julie Orringer (1) Jürgen Thorwald (6) Justin Go (1) Justin Peacock (1) Justyna Wydra (2) Ka Hancock (1) Kamil Janicki (2) Kard. Jorge Mario Bergolio (2) Karen Dionne (1) Karen Karbo (1) Karen Mack (1) Karolina Frankowska (1) Karolina Lanckorońska (1) Katarina Mazetti (2) Katarzyna Archimowicz (4) Katarzyna Bonda (7) Katarzyna Kołczewska (2) Katarzyna Kwiatkowska (5) Katarzyna Michalak (15) Katarzyna Zyskowska-Ignaciak (5) Kate Lord Brown (1) Katherine Webb (3) Kathryn Taylor (1) Keith Lowe (1) Kerstin Ekman (1) Kiera Cass (5) Kristina Sabaliauskaitė (2) Krzysztof Sadło (1) Krzysztof Ziemiec (2) ks. Jan Twardowski (1) Laila El Omari (1) Laurens van der Post (1) Leah Fleming (1) Lena Najdecka (1) Leslie Carroll (1) Levi Henriksen (1) Lily Koppel (1) Linda Green (2) Lisa Genova (3) Lisa Kleypas (1) Lisa Scottoline (1) Liv Tyler (1) Louisa May Alcott (1) Louise Walters (1) Lucy Ferriss (1) Lucy Maud Montgomery (10) Lucyna Olejniczak (1) Ludwig Winder (1) Ludwik Stomma (1) Łukasz Maciejewski (1) Łukasz Orbitowski (1) M.L. Stedman (1) Maciej Karpiński (1) Maciej Stuhr (1) Magda Gessler (1) Magdalena Grzebałkowska (3) Mag­da­lena Knedler (1) Magdalena Kordel (4) Magdalena Kulus (1) Magdalena Tulli (1) Maja Łozińska (1) Małgorzata Gutowska - Adamczyk (5) Małgorzata Halber (1) Małgorzata Hayles (2) Małgorzata Łukowiak (1) Małgorzata Maj (1) Małgorzata Musierowicz (16) Małgorzata Szejnert (1) Małgorzata Tusk (1) Małgorzata Warda (2) Mandy Hale (1) Marc Llewellyn (1) Marcin Górka (1) Marcin Mastalerz (2) Marcin Prokop (2) Marcin Wilk (1) Marcin Zaremba (1) Marek Aureliusz (1) Marek Grechuta (1) Marek Ławrynowicz (1) Marek Rybarczyk (2) Margaret Dilloway (1) Margaret Mitchell (1) Maria Dąbrowska (2) Maria Kruger (2) Maria Krüger (1) Maria Sveland (1) Maria Ulatowska (3) Marilyn Brant (1) Marina Stepnova (1) Mariola Pryzwan (1) Marion Zimmer Bradley (1) Mariusz Szczygieł (4) Mariusz Urbanek (7) Mariusz Wilka (1) Mariusz Ziomecki (1) Marta Kisiel (3) Martha Grimes (1) Martin Sixsmith (1) Matthew Quick (1) Melchior Wańkowicz (1) Melissa Hill (1) Meredith Goldstein (1) Mhairi McFarlane (2) Michał Heller (1) Mieczysław Mokrzycki (1) Mike Carson (1) Mira Suchodolska (1) Miriam Karmel (1) Mitch Albom (3) Monika A. Oleksa (7) Monika Szwaja (10) Nadine Gordimer (1) Natasha Walker (1) Ned Vizzini (1) Olle Lönnaeus (1) Papież Franciszek (2) Patrick Ness (1) Patrick Pesnot (1) Paul Arden (1) Paullina Simons (3) Penny Jordan (1) Peter Heller (1) Peter Kreeft (1) Platon (1) Pola Kinski (1) Priscille Sibley (1) Rachel Hauck (2) Rebecca Johns (1) Regina Brett (7) René Goscinny (3) Richard Paul Evans (6) Richard Phillips Feynman (3) Robert Galbraith (4) Robert J. Woźniak (1) Roma Ligocka (3) Ryszard Legutko (1) Sally Bedell Smith (1) Sam Pivnik (1) Samantha Hayes (1) Samantha van Leer (1) Sarita Mandanna (1) Seré Prince Halverson (1) Shelley Emling (1) Stanisław Zakościelny (1) Stephanie Evanovich (1) Stephenie Meyer (2) Sue Eckstein (1) Sue Woolmans (1) Sylwia Chutnik (1) Szymon Hołownia (13) Szymon Sokolik (1) Terry Pratchett (2) Trygve Gulbranssen (4) Tullio Avoledo (1) Victoria Twead (2) Walter R. Brooks (2) Wiesław Myśliwski (3) Wilkie Collins (2) Yrsa Sigurdardóttir (5) Zośka Papużanka (1)

Pogoda w mojej okolicy