W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
REAGOWAĆ.

sobota, 24 listopada 2012

Ostatni będą pierwszymi? Czyli Libster

Pragnę się wytłumaczyć z absencji blogowej, tego że nie odpowiadałam na komentarze i cisza tu była jak makiem zasiał.
Obecnie żyję siedząc okrakiem na granicy województw Lubelskiego i Podkarpackiego, wszystko wskazuje na to, że dojdzie jeszcze Świętokrzyskie. Łączy się to z wyjazdami, to do biblioteki, to na wykłady, to na seminarium.
Dziś miałam wykład o 7.30 Wykład nosi nazwę "Dydaktyki w szkole wyższej" i osobiście go uwielbiam. Wyjątkowo dziś się na niego nie spóźniłam i bardzo rada jestem z tego faktu, gdyż wykład dotyczył praktyki. Czyli jak być dobrym nauczycielem. Okazuje się, że dobry nauczyciel, to wcale nie ten nieobecny.
Mi do ideału brakuje jeszcze wiele, ale przecież będę dążyć do wysokich celów, mając przed oczami doskonałych nauczyli, których już w swojej "karierze" spotkałam. I spotkam. Jestem - mimo ogromnego zmęczenia - niesamowicie pozytywnie naładowana, jak zwykle po seminarium, dodatkowo mam masę planów i zacnych postanowień. Moja dusza idealistki, chyba nigdy nie umrze, chyba oby!


Jako przerywnik od mej górnolotnej paplaniny zostałam wywołana przez Bilib do łańcuszka - bardzo dziękuję :*


1. Cecha charakteru, którą najbardziej w sobie lubisz?
Czy ja jakąś cechę w sobie cenię.... jest problem u początku już...Cenię sobie to, że jestem otwarta, łatwo nawiązuję kontakty, ale z drugiej strony zalewam ludzi bełkotem więc... Wiem! Jestem wytrwała, nie poddaję się po pierwszym niepowodzeniu, zaciskam zęby i z jeszcze większą motywacją, zacięciem próbuję - klasyczny Syzyf, nie przyjmuję do wiadomości, że są zadania awykonalne.
2. Z jaką sławną osobą chciała byś zjeść kolację?
Na pewno z Ikerem Casillasem, bo mam do Niego ogromny sentyment. Pojęcie sławy jest obecnie bardzo szerokie, sławny swego czasu była Pan jedzący bigos na czas w "Mam talent". 
Chciałabym pójść na kolację z Szymonem Hołowonią, miałabym, chyba o czym z nim rozmawiać. Znalazłoby się wiele osób, które są już w lepszym świecie  też są sławne: np. Maria Skłodowska Curie, Franciszek Józef.
Aczkolwiek unikam wychodzenia z ludźmi na posiłki.  Jeżeli Iker i/lub p. Szymon kiedyś tu zaglądną zapraszam na dobre ciacho do mojej bibliotecznej dziupli.
3. Ulubiona książka lub film?
He, he nie ma takiej najukochanszej, z filmów to chyba Władca Pierścieni, książkę też kocham miłością wielką. "Przeminęło z wiatrem", "Pan Wolodyjowski", "Nędznicy". Itp. Itd.
4. Jakie jest Twoje życiowe motto?
"Nadzieja zawieść nie może"
5. Gdzie chciała byś pojechać w podróż marzeń?
Chciałabym pójść pieszo do Santiago de Compostelli. Jak napisze i się obronię - pójdę może nie z mojej T. ale przejdę te wymagane - minimum 100 km, może więcej. Ale chciałabym zdeptać wzdłuż i wszerz Madryt i Hiszpanię, do Katalonii mnie nie ciągnie, ale... ostatecznie.
6. Czego najbardziej się boisz?
Jeśli chodzi o fobie mam arachnofobię czyli lęk przed pająkami, napinam wszystkie mięśnie, dostaję telepki i mogę się rozpłakać zależy od okazu. Na zdjęcia również reaguję negatywnie.
Ale to taki strach, nie-strach. Najbardziej się boję samotności, tego że nadejdzie moment gdy zostanę sama, nie będę miała dla kogo żyć, pracować, uczyć się. Dobrze jest odpocząć w ciszy i samotności, ale niezbędna jest świadomość, że ktoś na nas czeka, komuś zależy.... Boję się, że kiedyś tego mi braknie.
7. Czy wierzysz w miłość na całe życie?
Chcę wierzyć.
8. Kim chciałaś zostać gdy byłaś dzieckiem?
O dziwo! żaden z zawodów który wykonywałam/wykonuję nie jest realizacją marzeń z lat dziecinnych. Nigdy jako dziecko nie chciałam być nauczycielką. Panicznie bałam się pracy biurowej :P Chciałam być - to banalne - lekarzem.
9. Za co jesteś wdzięczna w swoim życiu?
Za wszystko. Za to, że żyję, że mogę się uczyć, rozwijać, że mogę czytać. Że mam wspaniałych kochających Rodziców, którzy mnie wspierają i chociaż powinni dawno wytargać mnie za kłaki i kazać się ogarną, cierpliwie znoszą moje pasje, moje dziwactwa i moje szalone ambicje. Za to, że mam cudowne bliskie mi osoby, przyjaciół, na których mogę liczyć, którym mogę się wygadać, poopowiadać głupoty, za to, że mogę poznawać nowe osoby, które wnoszą masę pozytywów do mojego życia. Tu przykład: Nocując z wczoraj na dziś w Lublinie w moim ulubionym Hostelu Lublin(nie jest to reklama sponsorowana, po prostu jeśli ktoś potrzebowałaby dobrego noclegu w dobrej cenie - polecam życzliwie) z bardzo sympatycznym personelem, wdałam się w rozmowę z przesympatyczną doktorantką z Ukrainy, która naprawdę świetnie mówiła po polsku, ale wiadomo jednak jakieś  niuanse, niedoróbki są. I  ta Pani zapytała Nas zupełnie poważnie, czy jeśli powiemy do mężczyzny (uwaga będzie wulgarnie) "Ty Kutasie" czy w ten sposób damy mu do zrozumienia, że jest męski. Naprawdę rozbawiło mnie to i bawi do tej pory. Dla mnie takie rozmowy, stymulujące, rozwijające pokazujące moje podwórko od innej perspektywy sprawiają, że czuję się jak dziecko, wpatrzone w, jeszcze, nieznane, niezrozumiałe - ale zachwycające zjawisko. Za to wszystko jestem wdzięczna. 
10. Optymistka czy pesymistka? A może realistka?
Oczywiście że realistka, czy kibic Realu Madryt może odpowiedzieć inaczej ;]?
Poważnie. Wolę oceniać realnie szanse, trzeźwo analizować szanse. Nie oczekuję zbyt wiele - wolę pozytywnie się zaskoczyć. Raczej oczekuję tego co najgorsze. Dlatego na pociąg zwykle wychodzę pół godziny przed czasem, "bo może przyjechać wcześniej". Dobra Realistka ze skłonnością do pesymizmu, wpadającego w fatalizm.
11.Co cenisz w innych ludziach?
Pasję! Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, którzy kochają to co robią, z pasją opowiadają o swoim hobby - widać w oczach błysk podniecenia. Nieważne, czy pasja ta będzie dotyczyła militariów  muzyki operowej, czy też kształtu guzików, czy łowienia ryb. Jeżeli wyczuwa się pasję, jest pięknie :)


Mam nadzieję, że nikogo nie uśpiłam, nie obraziłam i nie zanudziłam....

12 komentarzy:

 1. Dziękuję za odpowiedź na pytania. Pamiętam jak po przeczytaniu Pielgrzyma P. Coelho też chciałam iść do Santiago de Compostella :)Bardzo spodobało mi się Twoje motto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja dziękuję za wywołanie :) Lubie takie zabawy :)

   A Motto jest naprawdę świetne!

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Wystarczy poczytać z boku w tabelce ;) albo na stronce o mnie ;)

   Usuń
  2. No przecież :) Prawo, a później historia - ciekawe połączenie. Jednak nie jesteś zbyt dumna z pierwszego kierunku, więc po co go "robiłaś"? :) Nie lepiej było od razu pójść za głosem, że tak powiem -pasji-?

   Usuń
  3. Absolutnie nie!! Owszem - skończyłam prawo. Ale studiowałam historii, mam w planach, ale kto wie... różnie jeszcze może być.
   A z czego wnioskujesz, że nie jestem zbyt dumna z tego, że jestem absolwentką prawa?

   Usuń
  4. "prawnikiem jestem z racji na skończone studia(chociaż wciąż mi to zgrzyta w uszach, gdy ktoś tak o mnie mówi)"

   :)

   Usuń
  5. Zgrzyta mi bo prawnik, to ktoś. ktoś o ogromnej wiedzy, ja zaś wiem ilu rzeczy nie wiem, wciąż się uczę, staram... ale czy to wystarczy... nie wiem ;]

   Usuń
 3. Ciekawe i mądre odpowiedzi, aż miło czytać! :)

  OdpowiedzUsuń

To dużymi literami: KAŻDY KOMENTARZ ZAWIERAJĄCY LINK - WYLATUJE- WIELOKROTNIE PROSIŁAM, NIE ODNOSIŁO SKUTKU, TERAZ Z AUTOMATU I BEZ CZYTANIA.

A teraz grzecznie i klasycznie ; ) bo bardzo Was przecież lubię : )

Witaj Gościu, cieszy mnie Twoja wizyta, cieszę się, że chcesz pozostawić ślad po tym, że przeczytałeś to miałam do powiedzenia.

Proszę :) komentuj, ale pamiętaj :)

Każdy głos w dyskusji jest dla mnie ważny. Każdy komentarz jest czytany, na komentarz każdego czytelnika staram się odpowiedzieć.

Jeśli chcesz coś powiedzieć, zwrócić uwagę, a komentarz pod danym postem będzie niewłaściwy - z boku podałam adres mejlowy

Nie spamuj, nie jestem nastolatką, więc nie pisz "Super, zapraszam do mnie". To właśnie jest spam, takie komentarze usuwam. Napisz coś merytorycznego, a na pewno zaciekawisz mnie i odwiedzę Twoją stronę.

Chcesz mnie obrazić? Wyzwać? Wyśmiać moje poglądy, czy mnie, jako mnie? Daruj sobie! Jesli szydzisz, lub obrażasz moich czytelników, lub po prostu naruszasz netetykietę, komentarz również wyleci.


Categories

2016 przeczytane (259) 30 dni z książkami (23) 52 filmy w 2014 (22) 52 filmy w 2015 (6) akcje (27) amor vincit omnia (10) Angielski ogród (6) audiobook (16) autobiografia (2) biografia (57) bolly (9) candy (2) Cmentarz Zapomnianych Książek (2) czytam przeleżałe trupy z półek (30) czytane 2018 (124) dzienniki (2) Euro 2012 (4) fantastyka (4) felietony (2) historia (28) kkd (4) klasyka (25) klasyka literatury popularnej (19) kolorowe czytanie (4) komedia (1) koty (5) kryminał (77) kucharzę (53) listy (1) literatura na peryferiach (4) łańcuszek (20) Mundial RPA (1) muzycznie (47) naturalnie (2) nie samą książką (141) oglądnęłam (189) ogrodowo (5) oscarowe wyzwanie (2) pachnące (129) planowanie i zagospodarowanie(niekoniecznie przestrzenne) (8) plany (7) podaj cegłę (13) podróże (4) podróże w czasie (13) podsumowanie (90) podsumowanie 2015 (12) podsumowanie 2016 (11) podsumowanie 2017 (14) podsumowanie 2018 (6) poezja (6) prawdziwe historie (15) projekt - nobliści (5) prywatne (74) prywatnie (9) przeczytałam (1686) przeczytałam 2015 (243) przeczytane w 2010 (1) przeczytane w 2011 (1) Real Madryt (3) recenzja książki (652) recenzyjne (955) religia i duchowość (4) reportaż (21) retro (3) robótki (24) roczne podsumowanie (7) romans (70) saga rodzinna (10) seriale (32) sportowo (26) stosik (102) test (1) top10 (12) turystycznie (1) village candle (12) w 2017 przeczytałam (226) woski (126) wymiana (8) wyzwanie - Agatha Christie (54) wyzwanie czytelnicze (69) wyzwanie filmowe (31) wyzwanie Picoult/Sparks (2) wyzwanie w centymetrach (1) yankee candle (94) z półki 2015 (3) zakupy (1) zapowiedź (11)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wg. Autorów ( w trakcie tworzenia)

Agata Christie (51) Agata Pruchniewska (1) Agatha Christie (16) Agnieszka Kaluga (1) Agnieszka Krakowiak-Kondracka (1) Agnieszka Lingas-Łoniewska (10) Agnieszka Wojdowicz (3) Aleksander Jażwiński (1) Aleksander Makowski (1) Aleksandra Szarłat (2) Alex Bellos (1) Alice Hoffman (1) Alina Białowąs (2) Aly Cha (1) Alyson Richman (1) Ałbena Grabowska (3) Ałbena Grabowska-Grzyb (4) Amy Hatvany (2) Andrzej Andrusiewicz (2) Andrzej Chwalba (1) Andrzej Grembowicz (1) Andrzej Kępiński (1) Andrzej Markowski (2) Angele Lieby (1) Angelika Kuźniak (2) Ann Brashares (1) Ann Wroe (1) Anna Bikont (1) Anna Fincer-Ogonowska (1) Anna Gavalda (1) Anna Herbich (3) Anna J. Szepielak (3) Anna Jean Mayhew (1) Anna Moczulska (1) Anna Nejman (1) Annabel Pitcher (1) Anne Brontë (2) Anne O'Brien (1) Anne Tyler (2) Antoni Słonimski (1) Antonina Kozłowska (2) Arael Zurli (1) Arthur Conan Doyle (1) Astrid Lindgren (4) Barbara Mutch (1) Barbara O`Neal (4) Barbara Sęk (2) Barbara Wachowicz (1) Becky Wade (1) Bill Bryson (2) Bolesław Prus (2) Bożena Keff (1) Brenda Reid (1) Brigitte Hamann (1) Brygida Grysiak (1) Carla Montero (1) Carlos Ruiz Zafón (3) Carrie Snyder (1) Cat Patrick (1) Cecelia Ahern (1) Cecilia Samartin (1) Cesarina Vighy (1) Chandra Hoffman (1) Charles Dickens (5) Charles Frazier (1) Charlotte Brontë (5) Cheryl Strayed (1) Chesley McLaren (1) Chris Columbus (1) Chris Fabry (1) Chris Grabenstein (1) Christian Jacq (1) Christina Baker-Kline (2) Chufo Llorens (1) Claire North (1) Clara Sanchez (1) Claude Quétel (1) Clive Staples Lewis (2) Colin Campbell (1) Colleen Hoover (9) Colleen McCullough (1) Conor Grennan (1) Consilia Maria Lakotta (2) Dan Brown (2) Daniel Silva (2) Danielle Steel (1) Danuta Awolusi (1) Danuta Pytlak (1) Dario Fo (1) Debbie Macomber (2) Denis Brian (1) Denis Diderot (1) Denise Hildreth Jones (1) Dennis Lehane (1) Diana Gabaldon (7) Diane Chamberlain (12) Doda Około-Kułak (1) Dodie Smith (1) Donald Spoto (2) Dorota Combrzyńska-Nogala (1) Dorota Gąsiorowska (3) Dorota Golińska (1) Dorota Ponińska (1) Dorota Terakowska (2) Dorothea Johnson (1) Dorothy Rowe (1) Dörthe Binkert (1) Douglas Smith (1) E. Lockhart (1) Edward Rutherfurd (2) Eileen Goudge (1) Eliza Orzeszkowa (2) Elizabeth Cooke (3) Elizabeth Gaskell (5) Elizabeth Haran (3) Elżbieta Cherezińska (5) Emilia Sokolik (1) Emily Jane Brontë (1) Emma Donoghue (1) Eowyn Ivey (1) Eric Lomax (1) Erin Morgenstern (1) Eugen Ruge (1) Eva Weaver (1) Ewa Bauer (2) Ewa Stachniak (2) Ewa Wróbel (1) Federico Moccia (4) Fern Britton (1) Fern Michaels (1) Florian Illies (1) Francine Rivers (3) Francis Hackett (1) Francis Scott Fitzgerald (1) Francoise Giroud (1) Gardner Raymond Dozois (1) Gavin Extence (2) George Orwell (1) George R.R. Martin (7) Georgia Bockoven (1) Gigi Buffon (1) Giovannino Guareschi (5) Glenys Carl (1) Grażyna Jeromin-Gałuszka (1) Greg King (1) Gregg Olsen (1) Grzegorz Sokołowski (1) Grzegorz Strzelczyk (1) Håkan Nesser (1) Hanna Cygler (3) Harper Lee (1) Helen Fielding (2) Helen Rappaport (1) Helena Mniszkówna (1) Helga Hoškova-Weissowá (1) Hellmut Andics (1) Henning Mankell (2) Henryk Sienkiewicz (1) Holly Peterson (1) Horacio Verbitsky (1) Ibn Warraq (1) Igor Sokołowski (3) Ismet Prcić (1) Iwona J. Walczak (3) Izabela Jung (1) Izabela Sowa (1) Izabella Frączyk (1) J.J. Renert (1) Jacek Dehnel (3) Jacek Hugo-Bader (1) Jacek Lusiński (1) Jadwiga Czajkowska (1) Jakub Puchalski (1) Jan Łoziński (1) Jan Miodek (2) Jan Paweł II (1) Jan Wróbel (1) Jane Austen (7) Janina Fedorowicz (1) Jaroslav Hašek (1) Jaume Cabré (2) Jaume Collel (1) Jean des Cars (2) Jean-Christophe Brisard (1) Jean-Jacques Sempé (1) Jean-Paul Roux (1) Jeannette Kalyta (1) Jennifer Kaufman (1) Jennifer Teege (1) Jennifer Worth (1) Jerzy Bralczyk (4) Jerzy Niemczuk (2) Jerzy Sosnowski (1) Jewgienij Wodołazkin (1) Jill Barnett (1) Jill Mansell (1) Joanna Konopińska (1) Joanna Marat (1) Joanna Szczęsna (1) Joanne Harris (1) Joanne Kathleen Rowling (13) Jodi Picoult (22) John Borrell (1) John Boyne (3) John Carlin (1) John Curran (1) John Green (1) John Grogan (1) John Ronald Reuel Tolkien (8) John Seeney (1) Jojo Moyes (8) Jolanta Król (1) Jolanta Kwiatkowska (1) Jon Ronson (1) Jonathan Littell (1) Jordi Pons Salas (1) Joyce Maynard (1) Józef Witko (2) Julia Alvarez (1) Julia Child (1) Julia P. Gelardi (1) Julian Tuwim (2) Julie Lawson Timmer (1) Julie Orringer (1) Jürgen Thorwald (6) Justin Go (1) Justin Peacock (1) Justyna Wydra (2) Ka Hancock (1) Kamil Janicki (2) Kard. Jorge Mario Bergolio (2) Karen Dionne (1) Karen Karbo (1) Karen Mack (1) Karolina Frankowska (1) Karolina Lanckorońska (1) Katarina Mazetti (2) Katarzyna Archimowicz (3) Katarzyna Bonda (7) Katarzyna Kołczewska (2) Katarzyna Kwiatkowska (5) Katarzyna Michalak (14) Katarzyna Zyskowska-Ignaciak (5) Kate Lord Brown (1) Katherine Webb (3) Kathryn Taylor (1) Keith Lowe (1) Kerstin Ekman (1) Kiera Cass (5) Kristina Sabaliauskaitė (1) Krzysztof Sadło (1) Krzysztof Ziemiec (2) ks. Jan Twardowski (1) Laila El Omari (1) Laurens van der Post (1) Leah Fleming (1) Lena Najdecka (1) Leslie Carroll (1) Levi Henriksen (1) Lily Koppel (1) Linda Green (2) Lisa Genova (3) Lisa Kleypas (1) Lisa Scottoline (1) Liv Tyler (1) Louisa May Alcott (1) Louise Walters (1) Lucy Ferriss (1) Lucy Maud Montgomery (8) Lucyna Olejniczak (1) Ludwig Winder (1) Ludwik Stomma (1) Łukasz Maciejewski (1) Łukasz Orbitowski (1) M.L. Stedman (1) Maciej Karpiński (1) Maciej Stuhr (1) Magda Gessler (1) Magdalena Grzebałkowska (3) Mag­da­lena Knedler (1) Magdalena Kordel (4) Magdalena Kulus (1) Magdalena Tulli (1) Maja Łozińska (1) Małgorzata Gutowska - Adamczyk (4) Małgorzata Halber (1) Małgorzata Hayles (1) Małgorzata Łukowiak (1) Małgorzata Maj (1) Małgorzata Musierowicz (16) Małgorzata Szejnert (1) Małgorzata Tusk (1) Małgorzata Warda (2) Mandy Hale (1) Marc Llewellyn (1) Marcin Górka (1) Marcin Mastalerz (2) Marcin Prokop (2) Marcin Wilk (1) Marcin Zaremba (1) Marek Aureliusz (1) Marek Grechuta (1) Marek Ławrynowicz (1) Marek Rybarczyk (2) Margaret Dilloway (1) Margaret Mitchell (1) Maria Dąbrowska (2) Maria Kruger (2) Maria Krüger (1) Maria Sveland (1) Maria Ulatowska (3) Marilyn Brant (1) Marina Stepnova (1) Mariola Pryzwan (1) Marion Zimmer Bradley (1) Mariusz Szczygieł (4) Mariusz Urbanek (6) Mariusz Wilka (1) Mariusz Ziomecki (1) Marta Kisiel (3) Martha Grimes (1) Martin Sixsmith (1) Matthew Quick (1) Melchior Wańkowicz (1) Melissa Hill (1) Meredith Goldstein (1) Mhairi McFarlane (2) Michał Heller (1) Mieczysław Mokrzycki (1) Mike Carson (1) Mira Suchodolska (1) Miriam Karmel (1) Mitch Albom (3) Monika A. Oleksa (6) Monika Szwaja (10) Nadine Gordimer (1) Natasha Walker (1) Ned Vizzini (1) Olle Lönnaeus (1) Papież Franciszek (2) Patrick Ness (1) Patrick Pesnot (1) Paul Arden (1) Paullina Simons (3) Penny Jordan (1) Peter Heller (1) Peter Kreeft (1) Platon (1) Pola Kinski (1) Priscille Sibley (1) Rachel Hauck (2) Rebecca Johns (1) Regina Brett (6) René Goscinny (1) Richard Paul Evans (6) Richard Phillips Feynman (3) Robert Galbraith (3) Robert J. Woźniak (1) Roma Ligocka (3) Ryszard Legutko (1) Sally Bedell Smith (1) Sam Pivnik (1) Samantha Hayes (1) Samantha van Leer (1) Sarita Mandanna (1) Seré Prince Halverson (1) Shelley Emling (1) Stanisław Zakościelny (1) Stephanie Evanovich (1) Stephenie Meyer (2) Sue Eckstein (1) Sue Woolmans (1) Sylwia Chutnik (1) Szymon Hołownia (12) Szymon Sokolik (1) Terry Pratchett (2) Trygve Gulbranssen (4) Tullio Avoledo (1) Victoria Twead (2) Walter R. Brooks (2) Wiesław Myśliwski (2) Wilkie Collins (2) Yrsa Sigurdardóttir (5) Zośka Papużanka (1)

Pogoda w mojej okolicy