W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
REAGOWAĆ.

wtorek, 24 maja 2016

Targi Książki w Warszawie - działo się i była zabawa

Kilka tygodni temu byłam bliska podjęcia decyzji o wyjeździe na Targi do Warszawy. Już w lutym wnioskowałam o wolne w pracy, wniosek przeszedł. Ostateczną decyzję podjąć miałam po zgodzie Promotora. Niestety Promotor się nie zgodził. Więc uznałam, że trudno pojadę w czwartek, a w sobotę wsiądę w pociąg, objawię się na seminarium i szybko wrócę. Wszystko zmienił nius, że mój ulubiony autor, w godzinie mojego seminarium miał autorskie spotkanie. Pożegnałam się z seminarium więc, ale Promotor odwołał seminarium i mogłam z czystym sumieniem pojechać. No i w czwartek w południe, udałam się na małą, zagubioną wśród galicyjskich pól stację. Jeśli ktoś pamięta moją wyprawę do Bydgoszczy rok temu, to niech się przygotuje, na jeszcze mocniejsze wrażenia. 


Nucąc pod nosem piosenkę Czerwonych Gitar W drogę, udałam się na pociąg o nazwie nawiązujących do mej średniej edukacji, gdyż zwał się Staszic  i oczekiwałam, że za cztery godziny ujrzę Pałac Kultury wznoszący się nad waleczną stolicą mego kraju.
Na peronie nie czekałam sama... rozmawiałam z pasażerką, z którą miałam się w trakcie tej podróży zaprzyjaźnić, więc jak zobaczycie podróże PKP naprawdę sprzyjają nowym kontaktom. Jakaż była nasza konsternacja, gdy zamiast pociągu na stację wjechał autobus. konduktor dziarsko zakrzyknął Panie na Rzeszów, my odkrzyknęłyśmy, że w przeciwną stronę i dowiedziałyśmy się, że zaraz podjedzie autobus, bo coś tam i pojedziemy. I owszem za dłuższą chwilę podjechał autobus, spoko, wsiadłyśmy. Po czym, gdy konduktor sprawdził nam bilety, zakomunikował nam, że owszem bilet mamy, ale nie na ten pociągo-autobus. Bo my jedziemy teraz regio, a bilet mamy na TLK. I klops. W wielkim skrócie, jechałam autobusem, kierowca przed każdym przystankiem pytał, czy ktoś go może pokierować, konferowałam z informacją Intercity i o ile za pierwszym razem trafiłam na bystrą i pomocną babeczkę, która starała się mi pomóc, abym z koleżanką mogła kontynuować podróż do stolicy, tak za drugim telefonem, trafiło mi się najgłupsze dziwczę świata, które próbowało mi wmówić, że nie wsiadłam do właściwego autobusu z własnej winy, na moje stwierdzenie, że współpasażerowie powiedzieli, że widzieli ten autobus na stacji, gdzie nie powinien zajeżdżać i później tenże wehikuł pojechał prosto na Lublin, orzekła, że ona ma informację, że do autobusu na Pilchowie wsiadło 40 osób, ja już nie wytrzymałam i jej powiedziałam, że: Pani na Pilchowie, 40 osób? Tam się tyle na peronie nie zmieści. Poprosiłam, aby jej firma wywiązała się z umowy jaką zawarliśmy i wiecie co pani mi zaproponowała? Otóż, jeżeli w Lublinie będzie jeszcze stał pociąg na który mam bilet to.... MOGĘ DO NIEGO WSIĄŚĆ, oniemiałam. Serio. Serio, zastanówcie się, nim wybierzecie podróż Intercity. Po wielu jeszcze perypetiach dotarłam do stolicy. Cieszę się, że mogłam podróżować z Małgosią, bo pewnie zamiast na Targi, dotarłabym helikopterem na kardiologię inwazyjną. 

W Warszawie spotkałam dawno niewidzianych przyjaciół i już czwartek skończył się przyjemnie, chociaż z konsekwencjami dla piątkowego przedpołudnia.

Na 13 umówiłam się z Tosią, którą mam przyjemność znać na fejsie i czytać Jej książkę. To super babeczka, mądra i rozsądna. Świetnie pisze  i chwila na kawie zleciała za szybko.

I już trzeba było gnać do przybytku znanego mi z telewizji(nie tylko Narodowej) oraz z okna pociągu. Odradzam dojazd metrem. Pomijając traumę przejazdu pod Wisłą(Mamo pamiętaj, że jakby co, to Cię kocham) to pokonując taki dystans, w mojej wsi obeszłabym ją kilka razy. 

No, ale oto jestem, biało czerwony, obity siatką stadion. Pora spotkać ludzi z którymi dzielę pasję i godziny klikania na fejsie.
Odbiera i nawiguje mnie Asia z Bo ja lubię kawę i książki(o  dziwo, kawy nie piłyśmy razem : P). Pogadałyśmy, powspominałyśmy Kraków, zaraz po wejściu, przy stoisku Prószyńskiego spotkałyśmy Janka z Tramwaju nr 4, który ma w sobie jakąś taką radość i misiowatość, że od razu milej człowiekowi się robi na sercu. Doszlusowała do Nas gwiazda tegorocznych targów. Katarzyna Hordyniec, krygując się, że boi się, że nikogo u Niej nie będzie. Oj były tłumy, godzina podpisywania się przedłużyła, bo jeszcze jeden fan, czy fanka, jeszcze jedna fotka. I jeszcze. W końcu gdy byłam bliska głodowej śmierci, poszliśmy na after party na literacko znaczącą Saską Kępę, która o dziwo jeszcze pachniała bzem(właściwie lilakiem pospolitym - pani poetko!!!).

piątek w zdjęciach
Byłam tak głodna i zmęczona, że nie miałam siły na zdjęcia. Chociaż lokal bardzo miły. A jeden z Panów Kelnerów przesympatyczny. Asia mnie stopowała :P

Piątek był męczący, ale w miarę spokojny. O powkurzałam Anię gwiżdżąc Hymn Realu, Ona podjudzała męża, by mnie spalił na stosie. No spokojnie było. Bardzo : P

Niebawem relacja z soboty!!! Bójcie się, sama muszę się emocjonalnie przygotować. : P

17 komentarzy:

 1. Szalona kobieto! ^^ Uwielbiam Twoje podróżnicze perypetie :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już się znajomi śmieją, że jak będą ruszać w podróż, to zadzwonią do mnie i zapytają, czy ja się tym samym pociągiem nie wybieram. Na wszelki wypadek ;)

   Usuń
 2. No przynajmniej, tym razem to nie była moja wina :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to ja przyciągam nieszczęścia.

   Usuń
 3. Żałuję, że tym razem nie mogłam być na Targach. W tamtym roku atmosfera była cudowna i wróciłam z masą świetnych książek. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę obecna :) W wolnej chwili zapraszam do mnie ;) Wspaniałe zdjęcia :D
  Pozdrawiam serdecznie
  nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że też dotrę. Jednak mimo wszystko proszę o nieumieszczanie linków.

   Usuń
 4. Ale miałaś perypetie, ale najważniejsze, że dotarłaś :) Miło było Cię poznać na żywo. Jeśli chodzi o ten mój spokój, to jeszcze mnie dobrze nie poznałaś (jestem cholerykiem, AnnRK coś o tym wie) ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię choleryków :D

   Dotarłam dosłownie cudem!

   Usuń
 5. Niech żyją Twoje relacje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i tak nie opisałam chociażby tego jak nas z pociągu prawie wywalili, jak się zgubiłam prawie po wyjściu z metra. Dobrze, że się farbuję, bo byłoby widać jak siwa jestem :D

   Usuń
 6. Rety, ale miałaś przygody po drodze :) Widziałam Cię w piątek na Targach w gronie innych blogerów, ale szczerze mówiąc nie miałam śmiałości podejść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ty gadasz!! trza było krzyknąć "ej Ty grafomanko" i bym podeszła!

   Usuń
  2. Haha następnym razem tak krzyknę :D

   Usuń
 7. Bo u mnie tak to wygląda, że właściwe wydarzenie zajmuje mi akapit, a reszta, czyli lwia część to perypetie, przed, lub po, albo oraz :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Haha Ania mówiła, że ją męczyłaś tym hymnem! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A chwaliła się, że namawiała innych by mnie spalić?

   Usuń

To dużymi literami: KAŻDY KOMENTARZ ZAWIERAJĄCY LINK - WYLATUJE- WIELOKROTNIE PROSIŁAM, NIE ODNOSIŁO SKUTKU, TERAZ Z AUTOMATU I BEZ CZYTANIA.

A teraz grzecznie i klasycznie ; ) bo bardzo Was przecież lubię : )

Witaj Gościu, cieszy mnie Twoja wizyta, cieszę się, że chcesz pozostawić ślad po tym, że przeczytałeś to miałam do powiedzenia.

Proszę :) komentuj, ale pamiętaj :)

Każdy głos w dyskusji jest dla mnie ważny. Każdy komentarz jest czytany, na komentarz każdego czytelnika staram się odpowiedzieć.

Jeśli chcesz coś powiedzieć, zwrócić uwagę, a komentarz pod danym postem będzie niewłaściwy - z boku podałam adres mejlowy

Nie spamuj, nie jestem nastolatką, więc nie pisz "Super, zapraszam do mnie". To właśnie jest spam, takie komentarze usuwam. Napisz coś merytorycznego, a na pewno zaciekawisz mnie i odwiedzę Twoją stronę.

Chcesz mnie obrazić? Wyzwać? Wyśmiać moje poglądy, czy mnie, jako mnie? Daruj sobie! Jesli szydzisz, lub obrażasz moich czytelników, lub po prostu naruszasz netetykietę, komentarz również wyleci.


Categories

2016 przeczytane (259) 30 dni z książkami (23) 52 filmy w 2014 (22) 52 filmy w 2015 (6) akcje (27) amor vincit omnia (10) Angielski ogród (6) audiobook (16) autobiografia (2) biografia (57) bolly (9) candy (2) Cmentarz Zapomnianych Książek (2) czytam przeleżałe trupy z półek (29) czytane 2018 (110) dzienniki (2) Euro 2012 (4) fantastyka (4) felietony (2) historia (28) kkd (4) klasyka (25) klasyka literatury popularnej (19) kolorowe czytanie (4) komedia (1) koty (5) kryminał (76) kucharzę (53) listy (1) literatura na peryferiach (4) łańcuszek (20) Mundial RPA (1) muzycznie (47) naturalnie (2) nie samą książką (141) oglądnęłam (189) ogrodowo (5) oscarowe wyzwanie (2) pachnące (129) planowanie i zagospodarowanie(niekoniecznie przestrzenne) (8) plany (7) podaj cegłę (13) podróże (4) podróże w czasie (13) podsumowanie (89) podsumowanie 2015 (12) podsumowanie 2016 (11) podsumowanie 2017 (14) podsumowanie 2018 (5) poezja (6) prawdziwe historie (15) projekt - nobliści (5) prywatne (73) prywatnie (9) przeczytałam (1673) przeczytałam 2015 (243) przeczytane w 2010 (1) przeczytane w 2011 (1) Real Madryt (3) recenzja książki (638) recenzyjne (944) religia i duchowość (4) reportaż (20) retro (3) robótki (24) roczne podsumowanie (7) romans (70) saga rodzinna (10) seriale (32) sportowo (26) stosik (102) test (1) top10 (12) turystycznie (1) village candle (12) w 2017 przeczytałam (226) woski (126) wymiana (8) wyzwanie - Agatha Christie (54) wyzwanie czytelnicze (69) wyzwanie filmowe (31) wyzwanie Picoult/Sparks (2) wyzwanie w centymetrach (1) yankee candle (94) z półki 2015 (3) zakupy (1) zapowiedź (11)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wg. Autorów ( w trakcie tworzenia)

Agata Christie (51) Agata Pruchniewska (1) Agatha Christie (16) Agnieszka Kaluga (1) Agnieszka Krakowiak-Kondracka (1) Agnieszka Lingas-Łoniewska (10) Agnieszka Wojdowicz (3) Aleksander Jażwiński (1) Aleksander Makowski (1) Aleksandra Szarłat (2) Alex Bellos (1) Alice Hoffman (1) Alina Białowąs (2) Aly Cha (1) Alyson Richman (1) Ałbena Grabowska (3) Ałbena Grabowska-Grzyb (4) Amy Hatvany (2) Andrzej Andrusiewicz (2) Andrzej Chwalba (1) Andrzej Grembowicz (1) Andrzej Kępiński (1) Andrzej Markowski (2) Angele Lieby (1) Angelika Kuźniak (2) Ann Brashares (1) Ann Wroe (1) Anna Bikont (1) Anna Fincer-Ogonowska (1) Anna Gavalda (1) Anna Herbich (3) Anna J. Szepielak (3) Anna Jean Mayhew (1) Anna Moczulska (1) Anna Nejman (1) Annabel Pitcher (1) Anne Brontë (2) Anne O'Brien (1) Anne Tyler (2) Antoni Słonimski (1) Antonina Kozłowska (2) Arael Zurli (1) Arthur Conan Doyle (1) Astrid Lindgren (4) Barbara Mutch (1) Barbara O`Neal (4) Barbara Sęk (1) Barbara Wachowicz (1) Becky Wade (1) Bill Bryson (2) Bolesław Prus (2) Bożena Keff (1) Brenda Reid (1) Brigitte Hamann (1) Brygida Grysiak (1) Carla Montero (1) Carlos Ruiz Zafón (3) Carrie Snyder (1) Cat Patrick (1) Cecelia Ahern (1) Cecilia Samartin (1) Cesarina Vighy (1) Chandra Hoffman (1) Charles Dickens (5) Charles Frazier (1) Charlotte Brontë (5) Cheryl Strayed (1) Chesley McLaren (1) Chris Columbus (1) Chris Fabry (1) Chris Grabenstein (1) Christian Jacq (1) Christina Baker-Kline (2) Chufo Llorens (1) Claire North (1) Clara Sanchez (1) Claude Quétel (1) Clive Staples Lewis (2) Colin Campbell (1) Colleen Hoover (8) Colleen McCullough (1) Conor Grennan (1) Consilia Maria Lakotta (2) Dan Brown (2) Daniel Silva (2) Danielle Steel (1) Danuta Awolusi (1) Danuta Pytlak (1) Dario Fo (1) Debbie Macomber (2) Denis Brian (1) Denis Diderot (1) Denise Hildreth Jones (1) Dennis Lehane (1) Diana Gabaldon (7) Diane Chamberlain (12) Doda Około-Kułak (1) Dodie Smith (1) Donald Spoto (2) Dorota Combrzyńska-Nogala (1) Dorota Gąsiorowska (3) Dorota Golińska (1) Dorota Ponińska (1) Dorota Terakowska (2) Dorothea Johnson (1) Dorothy Rowe (1) Dörthe Binkert (1) Douglas Smith (1) E. Lockhart (1) Edward Rutherfurd (2) Eileen Goudge (1) Eliza Orzeszkowa (2) Elizabeth Cooke (3) Elizabeth Gaskell (5) Elizabeth Haran (3) Elżbieta Cherezińska (5) Emilia Sokolik (1) Emily Jane Brontë (1) Emma Donoghue (1) Eowyn Ivey (1) Eric Lomax (1) Erin Morgenstern (1) Eugen Ruge (1) Eva Weaver (1) Ewa Bauer (2) Ewa Stachniak (2) Ewa Wróbel (1) Federico Moccia (4) Fern Britton (1) Fern Michaels (1) Florian Illies (1) Francine Rivers (3) Francis Hackett (1) Francis Scott Fitzgerald (1) Francoise Giroud (1) Gardner Raymond Dozois (1) Gavin Extence (2) George Orwell (1) George R.R. Martin (7) Georgia Bockoven (1) Gigi Buffon (1) Giovannino Guareschi (5) Glenys Carl (1) Grażyna Jeromin-Gałuszka (1) Greg King (1) Gregg Olsen (1) Grzegorz Sokołowski (1) Grzegorz Strzelczyk (1) Håkan Nesser (1) Hanna Cygler (3) Harper Lee (1) Helen Fielding (2) Helen Rappaport (1) Helena Mniszkówna (1) Helga Hoškova-Weissowá (1) Hellmut Andics (1) Henning Mankell (2) Henryk Sienkiewicz (1) Holly Peterson (1) Horacio Verbitsky (1) Ibn Warraq (1) Igor Sokołowski (3) Ismet Prcić (1) Iwona J. Walczak (3) Izabela Jung (1) Izabela Sowa (1) Izabella Frączyk (1) J.J. Renert (1) Jacek Dehnel (2) Jacek Hugo-Bader (1) Jacek Lusiński (1) Jadwiga Czajkowska (1) Jakub Puchalski (1) Jan Łoziński (1) Jan Miodek (2) Jan Paweł II (1) Jan Wróbel (1) Jane Austen (7) Janina Fedorowicz (1) Jaroslav Hašek (1) Jaume Cabré (2) Jaume Collel (1) Jean des Cars (2) Jean-Christophe Brisard (1) Jean-Jacques Sempé (1) Jean-Paul Roux (1) Jeannette Kalyta (1) Jennifer Kaufman (1) Jennifer Teege (1) Jennifer Worth (1) Jerzy Bralczyk (4) Jerzy Niemczuk (2) Jerzy Sosnowski (1) Jewgienij Wodołazkin (1) Jill Barnett (1) Jill Mansell (1) Joanna Konopińska (1) Joanna Marat (1) Joanna Szczęsna (1) Joanne Harris (1) Joanne Kathleen Rowling (13) Jodi Picoult (22) John Borrell (1) John Boyne (3) John Carlin (1) John Curran (1) John Green (1) John Grogan (1) John Ronald Reuel Tolkien (8) John Seeney (1) Jojo Moyes (8) Jolanta Król (1) Jolanta Kwiatkowska (1) Jon Ronson (1) Jonathan Littell (1) Jordi Pons Salas (1) Joyce Maynard (1) Józef Witko (2) Julia Alvarez (1) Julia Child (1) Julia P. Gelardi (1) Julian Tuwim (2) Julie Lawson Timmer (1) Julie Orringer (1) Jürgen Thorwald (6) Justin Go (1) Justin Peacock (1) Justyna Wydra (2) Ka Hancock (1) Kamil Janicki (2) Kard. Jorge Mario Bergolio (2) Karen Dionne (1) Karen Karbo (1) Karen Mack (1) Karolina Frankowska (1) Karolina Lanckorońska (1) Katarina Mazetti (2) Katarzyna Archimowicz (3) Katarzyna Bonda (7) Katarzyna Kołczewska (2) Katarzyna Kwiatkowska (5) Katarzyna Michalak (14) Katarzyna Zyskowska-Ignaciak (5) Kate Lord Brown (1) Katherine Webb (3) Kathryn Taylor (1) Keith Lowe (1) Kerstin Ekman (1) Kiera Cass (5) Kristina Sabaliauskaitė (1) Krzysztof Sadło (1) Krzysztof Ziemiec (2) ks. Jan Twardowski (1) Laila El Omari (1) Laurens van der Post (1) Leah Fleming (1) Lena Najdecka (1) Leslie Carroll (1) Levi Henriksen (1) Lily Koppel (1) Linda Green (2) Lisa Genova (3) Lisa Kleypas (1) Lisa Scottoline (1) Liv Tyler (1) Louisa May Alcott (1) Louise Walters (1) Lucy Ferriss (1) Lucy Maud Montgomery (8) Lucyna Olejniczak (1) Ludwig Winder (1) Ludwik Stomma (1) Łukasz Maciejewski (1) Łukasz Orbitowski (1) M.L. Stedman (1) Maciej Karpiński (1) Maciej Stuhr (1) Magda Gessler (1) Magdalena Grzebałkowska (3) Mag­da­lena Knedler (1) Magdalena Kordel (4) Magdalena Kulus (1) Magdalena Tulli (1) Maja Łozińska (1) Małgorzata Gutowska - Adamczyk (4) Małgorzata Halber (1) Małgorzata Hayles (1) Małgorzata Łukowiak (1) Małgorzata Maj (1) Małgorzata Musierowicz (16) Małgorzata Szejnert (1) Małgorzata Tusk (1) Małgorzata Warda (2) Mandy Hale (1) Marc Llewellyn (1) Marcin Górka (1) Marcin Mastalerz (2) Marcin Prokop (2) Marcin Wilk (1) Marcin Zaremba (1) Marek Aureliusz (1) Marek Grechuta (1) Marek Ławrynowicz (1) Marek Rybarczyk (2) Margaret Dilloway (1) Margaret Mitchell (1) Maria Dąbrowska (2) Maria Kruger (2) Maria Krüger (1) Maria Sveland (1) Maria Ulatowska (3) Marilyn Brant (1) Marina Stepnova (1) Mariola Pryzwan (1) Marion Zimmer Bradley (1) Mariusz Szczygieł (4) Mariusz Urbanek (6) Mariusz Wilka (1) Mariusz Ziomecki (1) Marta Kisiel (3) Martha Grimes (1) Martin Sixsmith (1) Matthew Quick (1) Melchior Wańkowicz (1) Melissa Hill (1) Meredith Goldstein (1) Mhairi McFarlane (2) Michał Heller (1) Mieczysław Mokrzycki (1) Mike Carson (1) Mira Suchodolska (1) Miriam Karmel (1) Mitch Albom (3) Monika A. Oleksa (6) Monika Szwaja (10) Nadine Gordimer (1) Natasha Walker (1) Ned Vizzini (1) Olle Lönnaeus (1) Papież Franciszek (2) Patrick Ness (1) Patrick Pesnot (1) Paul Arden (1) Paullina Simons (3) Penny Jordan (1) Peter Heller (1) Peter Kreeft (1) Platon (1) Pola Kinski (1) Priscille Sibley (1) Rachel Hauck (2) Rebecca Johns (1) Regina Brett (6) René Goscinny (1) Richard Paul Evans (6) Richard Phillips Feynman (3) Robert Galbraith (3) Robert J. Woźniak (1) Roma Ligocka (3) Ryszard Legutko (1) Sally Bedell Smith (1) Sam Pivnik (1) Samantha Hayes (1) Samantha van Leer (1) Sarita Mandanna (1) Seré Prince Halverson (1) Shelley Emling (1) Stanisław Zakościelny (1) Stephanie Evanovich (1) Stephenie Meyer (2) Sue Eckstein (1) Sue Woolmans (1) Sylwia Chutnik (1) Szymon Hołownia (12) Szymon Sokolik (1) Terry Pratchett (2) Trygve Gulbranssen (4) Tullio Avoledo (1) Victoria Twead (2) Walter R. Brooks (2) Wiesław Myśliwski (2) Wilkie Collins (2) Yrsa Sigurdardóttir (5) Zośka Papużanka (1)

Pogoda w mojej okolicy