sobota, 30 maja 2015

Każdy z nas jest Odysem - relacja


Nie zmierzałam do Itaki, a pojechałam do Bydgoszczy. Spontan, chociaż planowany od dawna. Gwoli ścisłości, planowany był wyjazd na Kujawsko-pomorszczyznę ; ) ale termin wciąż był niedograny, aż Basia zorganizowała wielkie porządki, miała full świetnych książek, na które rzuciłam się jak Nazgul na Pierścień. Pojechałabym od razu z poniedziałku, ale we wtorek miałam jeszcze zawodowe sprawy do odfajkowania, przeto zabukowałam bilet na środę i postanowiłam jechać.

Nie obyło się bez perturbacji, licznych.
Jechałam do Asi, którą poznałam dzięki blogowi. Rok temu z Narzeczonym przyjechali do Sandomierza i w końcu, po długich rozmowach, czy to via FB, czy też telefon mogłam Ją poznać osobiście. Jak się domyślacie jest tak niemiłą osobą, że musiałam jeszcze Ją odwiedzić, aby się samoubiczować. Wyjazd stanął pod znakiem zapytania, gdy w przeddzień wyjazdu, a właściwie jakieś 10 h wcześniej zaczęło lać i wiać i uznałam, że dojście na stację 5 km jest ponad moje siły. Ale kochani Rodzice mnie zawieźli i znalazłam się oto w strugach deszczu na stacji Pilchów i cała byłam oczekiwaniem na przyjazd pociągu TLK Inter City relacji Przemyśl Główny - Bydgoszcz Główna. 

Po 25 minutach radosnego oczekiwania wykonałam telefon na Informację PKP Intercity. Zanim przeszłam do wciśnięcia nr 1, oznaczającego informację krajową, wysłuchałam takiej masy informacji, że naprawdę infolinia zasłużyła na nazwę Informacji. Dowiedziałam się, dlaczego wciąż jestem na stacji początkowej dlatego iż z powodu remontu trakcji kursuje autobusowa komunikacja zastępcza. Dowiedziałam się, że mam czekać cierpliwie, bo autobus dojedzie. Kolejne pół godziny później, ponownie wysłuchałam miliona informacji, aby zadać jedno pytanie, gdzież może być ten mityczny autokar, bo nie wiem czy gdziekolwiek pojadę. Do Lublina jedzie się 2 godziny, więc nie miałam prawa zdążyć na planowany czas odjazdu ze stacji, dla odmiany Lublin Główny, Uzyskałam obietnicę, że pociąg tam będzie czekał, a pani nie powie mi gdzie jest autokar, bo ona nie wie i nie wiem jak ma sprawdzić. Zatrudniliśmy już do kwerendy rodzinę, ale na szczęście podjechał luksusowy autobus, pełny mokrych ludzi, zniechęconych i ogólnie niezbyt zadowolonych z życia. Ja również - kupując bilet(wagon z przedziałami, miejsce przy oknie, klasa druga) nie oczekiwałam toalety wielkości szafy i autobusu.


Z przesiadką na inny autobus w ulewnym Kraśniku, dotarłam do równie zlanego deszczem Lublina i zajęłam, chyba w ramach rekompensaty, miejsce w wagonie klasy pierwszej kursującym jako wagon klasy drugiej - transmutacja na miarę Harrego Pottera. Zajęłam obiecane miejsce przy oknie, wyjęłam kryminał wzięty na drogę i ruszyłam ku destynacji. Trochę pospałam, trochę podsłuchałam jak ochrania się Stadion Narodowy(wiem już prawie wszystko), dostałam zawału wjeżdżając w tunel przed dworcem Warszawa Centralna. Moja Mama na mój atak paranoi:
-Mamooo ja jadę jakimś tunelem, ciemno, strasznie
- W Warszawie jesteś? Może metrem jedziesz?
- No chyba tyle nie piłam.
Zlekceważyła to totalnie. Joanna też. Brrr Ludzie to nie krety, ja w tym tunelu czułam się co najmniej nieswojo. Wyjechawszy z Warszawy zacnych widoków do kontemplacji było jakby mniej... płasko jak na stolnicy, zaczęła się Kujawsko-pomorszczyzna, wiatraki - malownicze, ale reszta, no... bez rewelki - u nas w Galicji ładniej, co będzie chyba hasłem tego wyjazdu.

Po podróży ciągnącej się jak zżuta guma, dotarłam do Bydgoszczy i wysiadłam na dworcu rozkopanym jak nieboskie stworzenie. Ruszyłam za tłumem, dokładnie jak radziła Joanna, weszłam do tunelu, zbudowanego gorzej niż wejście do mojej piwnicy, rozładował mi się telefon i pozostałą mi nadzieja, że Joanna mnie znajdzie, bo inaczej umrę czekając przed wejściem do Hadesu Dworca.

Odnalazła mnie i tłumacząc, że w Bydgoszczy Wisła nie płynie, tylko płynie Brda, zabrała mnie na spacer po mieście. Nazwałabym je eklektycznym, jednakowoż eklektyzm to styl.

Tak się podśmiewuję, trochę przekornie, bo Bydgoszcz, która jest kobietą, ma swoje urokliwe miejsca i będę miała przyjemność Wam je pokazać. Prócz budynków, ma też ludzi z którymi się spotkałam i dla których jechałabym dwa razy dalej, nawet w autobusowej toalecie wielkości szafy(niewielkiej).

Po pierwsze, moja wielka miłość i fascynacja czyli "Przechodzący przez rzekę", figura balansującego na linie linoskoczka, który utrzymuje się na tejże za pomocą magicznych sił fizyki


te siaty wypchane są książkami, a i tak część - większa poszła już pocztą

oto mój mąż - zawołał Kasiek wyrzucając prawicę


hmm latarnia - może by dorobić na tego Kerra z empiku?

opera - w stylu Santuarium w Łagiewnikach i niepowtarzalny zachód Słońca

zoomMogłabym pisać i pisać, to wykpić, tamto pochwalić, ale nie zmieni to faktu, że to były wspaniałe dni. Bo Asia i jej Narzeczony są przemiłymi, ciepłymi i pozytywnymi ludźmi, z którymi spędzanie czasu to ogromna radość. Że spotkanie Basi i Agnieszki(w końcu Królowej Matki blogów Książkowych) to po prostu najlepsze godziny w tym roku. Chociaż zabijcie mnie nie wiem o czym gadałyśmy, bo ja paplałam bez sensu jak zwykle, ale to z emocji, naprawdę - czasami gadam z sensem. Jedyne czego żałuję, to że musiałam wraca do pracy, bo chętnie połaziłabym po mieście. Tak Joanna!! dzięki za zabranie mnie do sklepu z herbatami. Ta złośliwa istota najpierw dała mi powąchać pięknie pachnące herbaty, napoiła mnie nimi, a później nie wzięła mnie do sklepu. 

Nie rozumiem dlaczego dziewczyny mieszkają tak daleko, bo robiłabym im oborę częściej  : D.

Tak, blog zarósł pajęczyną, mało czytałam chociaż z Bydgoszczy przywiozłam kupę książek, dodatkowo kilka nadałam pocztą, a kilka przyszło gdy byłam in absentia, ale czy samą książką żyje człowiek? 

Niestety nadszedł piątkowy ranek i o wściekle wczesnej porze Joanna z kiepsko-skrywaną ulgą odstawiła mnie na PKP(nadal rozkopane) i powróciłam do Galicji.

Nie obyło się bez przygód, bo komunikacja zastępcza miała kursować na trasie Lublin-Kraśnik, a okazuje się, że kursuje na trasie Lublin-Rzeszów, a PKP podstawiło jeden autobus, który złośliwie nie pomieścił 100 osób, które wściekłe czekały pod dworcem


Gdy po półgodzinie podstawiono drugi autobus, klapa od bagażnika przygniotła wkładającego tam rower pasażera. Przeżył, z paskudnym siniakiem na łydce(widziałam), ruszyłam w ostatni- jak naiwnie myślałam - odcinek trasy, ale w Kraśniku konduktor kazał mi się przesiąść do drugiego autobusu, ale!! dotarłam do domu, który rozłąkę wynagrodził mi takim widokiemGalicja - oczywiście jest najpiękniejsza i TAK wiem, że Franz Joseph nie żyje (buu), ale i tak żałuję, że byłam tak krótko. Niestety obawiam się, że nie zaproszą mnie więcej, podobno pościel w której spałam poszła do spalenia - rozumiem już dlaczego była popsuta, to po prostu były starocie. No bo skoro nie dałam się zgubić pod dworcem, ani na mieście... to mniejszy żal... : P


Ehhhh a co jak ja chcę jeszcze raz?!
6 komentarzy:

  1. No tak, przygody się środkami komunikacji zdarzają... Ale dotarłaś, wróciłaś i wspomnienia masz :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasiek, musisz więcej takich tekstów pisać, świetnie Ci to wychodzi;)

    OdpowiedzUsuń

To dużymi literami: KAŻDY KOMENTARZ ZAWIERAJĄCY LINK - WYLATUJE- WIELOKROTNIE PROSIŁAM, NIE ODNOSIŁO SKUTKU, TERAZ Z AUTOMATU I BEZ CZYTANIA.

A teraz grzecznie i klasycznie ; ) bo bardzo Was przecież lubię : )

Witaj Gościu, cieszy mnie Twoja wizyta, cieszę się, że chcesz pozostawić ślad po tym, że przeczytałeś to miałam do powiedzenia.

Proszę :) komentuj, ale pamiętaj :)

Każdy głos w dyskusji jest dla mnie ważny. Każdy komentarz jest czytany, na komentarz każdego czytelnika staram się odpowiedzieć.

Jeśli chcesz coś powiedzieć, zwrócić uwagę, a komentarz pod danym postem będzie niewłaściwy - z boku podałam adres mejlowy

Nie spamuj, nie jestem nastolatką, więc nie pisz "Super, zapraszam do mnie". To właśnie jest spam, takie komentarze usuwam. Napisz coś merytorycznego, a na pewno zaciekawisz mnie i odwiedzę Twoją stronę.

Chcesz mnie obrazić? Wyzwać? Wyśmiać moje poglądy, czy mnie, jako mnie? Daruj sobie! Jesli szydzisz, lub obrażasz moich czytelników, lub po prostu naruszasz netetykietę, komentarz również wyleci.


Categories

2016 przeczytane (259) 30 dni z książkami (23) 52 filmy w 2014 (22) 52 filmy w 2015 (6) akcje (27) amor vincit omnia (10) Angielski ogród (6) audiobook (16) autobiografia (2) biografia (55) bolly (9) candy (2) Cmentarz Zapomnianych Książek (2) czytam przeleżałe trupy z półek (28) czytane 2018 (93) dzienniki (2) Euro 2012 (4) fantastyka (4) felietony (2) historia (27) kkd (4) klasyka (25) klasyka literatury popularnej (19) kolorowe czytanie (4) komedia (1) koty (5) kryminał (74) kucharzę (53) listy (1) literatura na peryferiach (4) łańcuszek (20) Mundial RPA (1) muzycznie (47) naturalnie (2) nie samą książką (141) oglądnęłam (189) ogrodowo (5) oscarowe wyzwanie (2) pachnące (129) planowanie i zagospodarowanie(niekoniecznie przestrzenne) (8) plany (7) podaj cegłę (13) podróże (4) podróże w czasie (13) podsumowanie (88) podsumowanie 2015 (12) podsumowanie 2016 (11) podsumowanie 2017 (14) podsumowanie 2018 (4) poezja (6) prawdziwe historie (15) projekt - nobliści (5) prywatne (72) prywatnie (9) przeczytałam (1656) przeczytałam 2015 (243) przeczytane w 2010 (1) przeczytane w 2011 (1) Real Madryt (3) recenzja książki (621) recenzyjne (929) religia i duchowość (4) reportaż (20) retro (3) robótki (24) roczne podsumowanie (7) romans (70) saga rodzinna (10) seriale (32) sportowo (26) stosik (102) test (1) top10 (12) turystycznie (1) village candle (12) w 2017 przeczytałam (226) woski (126) wymiana (8) wyzwanie - Agatha Christie (54) wyzwanie czytelnicze (69) wyzwanie filmowe (31) wyzwanie Picoult/Sparks (2) wyzwanie w centymetrach (1) yankee candle (94) z półki 2015 (3) zakupy (1) zapowiedź (11)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wg. Autorów ( w trakcie tworzenia)

Agata Christie (51) Agata Pruchniewska (1) Agatha Christie (16) Agnieszka Kaluga (1) Agnieszka Krakowiak-Kondracka (1) Agnieszka Lingas-Łoniewska (10) Agnieszka Wojdowicz (3) Aleksander Jażwiński (1) Aleksander Makowski (1) Aleksandra Szarłat (2) Alex Bellos (1) Alice Hoffman (1) Alina Białowąs (2) Aly Cha (1) Alyson Richman (1) Ałbena Grabowska (3) Ałbena Grabowska-Grzyb (4) Amy Hatvany (2) Andrzej Andrusiewicz (2) Andrzej Chwalba (1) Andrzej Grembowicz (1) Andrzej Kępiński (1) Andrzej Markowski (2) Angele Lieby (1) Angelika Kuźniak (2) Ann Brashares (1) Ann Wroe (1) Anna Bikont (1) Anna Fincer-Ogonowska (1) Anna Gavalda (1) Anna Herbich (3) Anna J. Szepielak (3) Anna Jean Mayhew (1) Anna Moczulska (1) Anna Nejman (1) Annabel Pitcher (1) Anne Brontë (2) Anne O'Brien (1) Anne Tyler (2) Antoni Słonimski (1) Antonina Kozłowska (2) Arael Zurli (1) Arthur Conan Doyle (1) Astrid Lindgren (4) Barbara Mutch (1) Barbara O`Neal (4) Barbara Sęk (1) Barbara Wachowicz (1) Becky Wade (1) Bill Bryson (2) Bolesław Prus (2) Bożena Keff (1) Brenda Reid (1) Brigitte Hamann (1) Brygida Grysiak (1) Carla Montero (1) Carlos Ruiz Zafón (3) Carrie Snyder (1) Cat Patrick (1) Cecelia Ahern (1) Cecilia Samartin (1) Cesarina Vighy (1) Chandra Hoffman (1) Charles Dickens (5) Charles Frazier (1) Charlotte Brontë (5) Cheryl Strayed (1) Chesley McLaren (1) Chris Columbus (1) Chris Fabry (1) Chris Grabenstein (1) Christian Jacq (1) Christina Baker-Kline (2) Chufo Llorens (1) Claire North (1) Clara Sanchez (1) Claude Quétel (1) Clive Staples Lewis (2) Colin Campbell (1) Colleen Hoover (8) Colleen McCullough (1) Conor Grennan (1) Consilia Maria Lakotta (2) Dan Brown (2) Daniel Silva (2) Danielle Steel (1) Danuta Awolusi (1) Danuta Pytlak (1) Dario Fo (1) Debbie Macomber (2) Denis Brian (1) Denis Diderot (1) Denise Hildreth Jones (1) Dennis Lehane (1) Diana Gabaldon (7) Diane Chamberlain (12) Doda Około-Kułak (1) Dodie Smith (1) Donald Spoto (2) Dorota Combrzyńska-Nogala (1) Dorota Gąsiorowska (3) Dorota Golińska (1) Dorota Ponińska (1) Dorota Terakowska (2) Dorothea Johnson (1) Dorothy Rowe (1) Dörthe Binkert (1) Douglas Smith (1) E. Lockhart (1) Edward Rutherfurd (2) Eileen Goudge (1) Eliza Orzeszkowa (2) Elizabeth Cooke (3) Elizabeth Gaskell (5) Elizabeth Haran (3) Elżbieta Cherezińska (5) Emilia Sokolik (1) Emily Jane Brontë (1) Emma Donoghue (1) Eowyn Ivey (1) Eric Lomax (1) Erin Morgenstern (1) Eugen Ruge (1) Eva Weaver (1) Ewa Bauer (2) Ewa Stachniak (2) Ewa Wróbel (1) Federico Moccia (4) Fern Britton (1) Fern Michaels (1) Florian Illies (1) Francine Rivers (3) Francis Hackett (1) Francis Scott Fitzgerald (1) Francoise Giroud (1) Gardner Raymond Dozois (1) Gavin Extence (2) George Orwell (1) George R.R. Martin (7) Georgia Bockoven (1) Gigi Buffon (1) Giovannino Guareschi (5) Glenys Carl (1) Grażyna Jeromin-Gałuszka (1) Greg King (1) Gregg Olsen (1) Grzegorz Sokołowski (1) Grzegorz Strzelczyk (1) Håkan Nesser (1) Hanna Cygler (3) Harper Lee (1) Helen Fielding (2) Helen Rappaport (1) Helena Mniszkówna (1) Helga Hoškova-Weissowá (1) Hellmut Andics (1) Henning Mankell (2) Henryk Sienkiewicz (1) Holly Peterson (1) Horacio Verbitsky (1) Ibn Warraq (1) Igor Sokołowski (3) Ismet Prcić (1) Iwona J. Walczak (3) Izabela Jung (1) Izabela Sowa (1) Izabella Frączyk (1) J.J. Renert (1) Jacek Dehnel (2) Jacek Hugo-Bader (1) Jacek Lusiński (1) Jadwiga Czajkowska (1) Jakub Puchalski (1) Jan Łoziński (1) Jan Miodek (2) Jan Paweł II (1) Jan Wróbel (1) Jane Austen (7) Janina Fedorowicz (1) Jaroslav Hašek (1) Jaume Cabré (2) Jaume Collel (1) Jean des Cars (2) Jean-Christophe Brisard (1) Jean-Jacques Sempé (1) Jean-Paul Roux (1) Jeannette Kalyta (1) Jennifer Kaufman (1) Jennifer Teege (1) Jennifer Worth (1) Jerzy Bralczyk (4) Jerzy Niemczuk (2) Jerzy Sosnowski (1) Jewgienij Wodołazkin (1) Jill Barnett (1) Jill Mansell (1) Joanna Konopińska (1) Joanna Marat (1) Joanna Szczęsna (1) Joanne Harris (1) Joanne Kathleen Rowling (13) Jodi Picoult (22) John Borrell (1) John Boyne (3) John Carlin (1) John Curran (1) John Green (1) John Grogan (1) John Ronald Reuel Tolkien (8) John Seeney (1) Jojo Moyes (7) Jolanta Król (1) Jolanta Kwiatkowska (1) Jon Ronson (1) Jonathan Littell (1) Jordi Pons Salas (1) Joyce Maynard (1) Józef Witko (2) Julia Alvarez (1) Julia Child (1) Julia P. Gelardi (1) Julian Tuwim (2) Julie Lawson Timmer (1) Julie Orringer (1) Jürgen Thorwald (6) Justin Go (1) Justin Peacock (1) Justyna Wydra (2) Ka Hancock (1) Kamil Janicki (2) Kard. Jorge Mario Bergolio (2) Karen Dionne (1) Karen Karbo (1) Karen Mack (1) Karolina Frankowska (1) Karolina Lanckorońska (1) Katarina Mazetti (2) Katarzyna Archimowicz (3) Katarzyna Bonda (7) Katarzyna Kołczewska (2) Katarzyna Kwiatkowska (5) Katarzyna Michalak (14) Katarzyna Zyskowska-Ignaciak (5) Kate Lord Brown (1) Katherine Webb (3) Kathryn Taylor (1) Keith Lowe (1) Kerstin Ekman (1) Kiera Cass (5) Kristina Sabaliauskaitė (1) Krzysztof Sadło (1) Krzysztof Ziemiec (2) ks. Jan Twardowski (1) Laila El Omari (1) Laurens van der Post (1) Leah Fleming (1) Lena Najdecka (1) Leslie Carroll (1) Levi Henriksen (1) Lily Koppel (1) Linda Green (2) Lisa Genova (3) Lisa Kleypas (1) Lisa Scottoline (1) Liv Tyler (1) Louisa May Alcott (1) Louise Walters (1) Lucy Ferriss (1) Lucy Maud Montgomery (8) Lucyna Olejniczak (1) Ludwig Winder (1) Ludwik Stomma (1) Łukasz Maciejewski (1) Łukasz Orbitowski (1) M.L. Stedman (1) Maciej Karpiński (1) Maciej Stuhr (1) Magda Gessler (1) Magdalena Grzebałkowska (3) Mag­da­lena Knedler (1) Magdalena Kordel (4) Magdalena Kulus (1) Magdalena Tulli (1) Maja Łozińska (1) Małgorzata Gutowska - Adamczyk (4) Małgorzata Halber (1) Małgorzata Hayles (1) Małgorzata Łukowiak (1) Małgorzata Maj (1) Małgorzata Musierowicz (16) Małgorzata Szejnert (1) Małgorzata Tusk (1) Małgorzata Warda (2) Mandy Hale (1) Marc Llewellyn (1) Marcin Górka (1) Marcin Mastalerz (2) Marcin Prokop (2) Marcin Wilk (1) Marcin Zaremba (1) Marek Aureliusz (1) Marek Grechuta (1) Marek Ławrynowicz (1) Marek Rybarczyk (2) Margaret Dilloway (1) Margaret Mitchell (1) Maria Dąbrowska (2) Maria Kruger (2) Maria Krüger (1) Maria Sveland (1) Maria Ulatowska (3) Marilyn Brant (1) Marina Stepnova (1) Mariola Pryzwan (1) Marion Zimmer Bradley (1) Mariusz Szczygieł (4) Mariusz Urbanek (6) Mariusz Wilka (1) Mariusz Ziomecki (1) Marta Kisiel (3) Martha Grimes (1) Martin Sixsmith (1) Matthew Quick (1) Melchior Wańkowicz (1) Melissa Hill (1) Meredith Goldstein (1) Mhairi McFarlane (2) Michał Heller (1) Mieczysław Mokrzycki (1) Mike Carson (1) Mira Suchodolska (1) Miriam Karmel (1) Mitch Albom (3) Monika A. Oleksa (6) Monika Szwaja (10) Nadine Gordimer (1) Natasha Walker (1) Ned Vizzini (1) Olle Lönnaeus (1) Papież Franciszek (2) Patrick Ness (1) Patrick Pesnot (1) Paul Arden (1) Paullina Simons (3) Penny Jordan (1) Peter Heller (1) Peter Kreeft (1) Platon (1) Pola Kinski (1) Priscille Sibley (1) Rachel Hauck (2) Rebecca Johns (1) Regina Brett (6) René Goscinny (1) Richard Paul Evans (6) Richard Phillips Feynman (3) Robert Galbraith (3) Robert J. Woźniak (1) Roma Ligocka (3) Ryszard Legutko (1) Sally Bedell Smith (1) Sam Pivnik (1) Samantha Hayes (1) Samantha van Leer (1) Sarita Mandanna (1) Seré Prince Halverson (1) Shelley Emling (1) Stanisław Zakościelny (1) Stephanie Evanovich (1) Stephenie Meyer (2) Sue Eckstein (1) Sue Woolmans (1) Sylwia Chutnik (1) Szymon Hołownia (12) Szymon Sokolik (1) Terry Pratchett (2) Trygve Gulbranssen (4) Tullio Avoledo (1) Victoria Twead (2) Walter R. Brooks (2) Wiesław Myśliwski (2) Wilkie Collins (2) Yrsa Sigurdardóttir (5) Zośka Papużanka (1)

Pogoda w mojej okolicy